مسافران لندن میهمان آقاى سفیر انگلستان

مسافران لندن میهمان آقاى سفیر انگلستان

ایران نوشت: خبر اول این که برخى کارشناسان امنیتى از روند فعالیت هاى سفارت انگلستان در تهران در ماه هاى Go to fullsize imageگذشته ابراز نگرانى کرده اند.براساس اطلاعات به دست آمده، این سفارتخانه با دعوت از برخى چهره هاى سیاسى، اقتصادى و حتى رسانه اى، آنها را با عناوینى چون بازدید و یا شرکت در کنفرانس هاى مختلف به لندن فرستاده که در حاشیه این سفرها دوره هاى آموزشى فشرده و نیز ملاقات و جلساتى بعضاً توجیهى براى شرکت کنندگان برگزار شده است.

موضوع مهم ترین مطالب ارائه شده در این کلاس ها، حول محورهایى در مخالفت با دولت محمود احمدى نژاد در زمینه هاى سیاست خارجى، هسته اى و همچنین اقتصاد بوده است.

درمیان شرکت کنندگان این سفرها که هزینه آن از سوى سفارت انگلیس تقبل شده، حتى اسامى برخى مقام هاى سابق دولتى به چشم مى خورد. یکى از این مسافران لندن، هم اکنون مشاور رئیس یکى از ادارات مهم اقتصادى دولت نهم است.

گفته مى شود جفرى آدامز که از سال گذشته به عنوان سفیر انگلستان در تهران فعالیت خود را آغاز کرده، گروهى از این مسافران را براى شرکت در جشن تولد ملکه الیزابت دوم که هفته بعد در این سفارتخانه در تهران برگزار مى شود دعوت کرده است.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.