۷۴زن خیابانی درطرح برخوردبابدحجابی دستگیرشدند

74زن خیابانی درطرح برخوردبابدحجابی دستگیرشدند

ماموران یگان ویژه و پرسنل نیروی انتظامی استان تهران از ساعت 4:30 بامداد امروز هفتم خرداد ماه با انجام عملیات پلیسی اقدام به دستگیری اراذل و اوباش و فروشندگان مواد مخدر در کرج، شهریار و اسلامشهر کردند.

به گزارش  ایسنا ر «حاضر در عملیات، ساعت 5 بامداد ماموران به خانه یکی از فروشندگان مواد مخدر در خیابان انقلاب رفته و با دستگیری این متهم به نام «وهاب»، دو قبضه اسلحه شکاری و یک قبضه چاقو کشف کردند.

«وهاب» به همراه سه برادرش از خرده‌فروشان اصلی مواد مخدر در منطقه سرم‌سازی است که تلاش برای دستگیری سه برادر وی نیز ادامه دارد.

همچنین در عملیاتی دیگر که ساعت شش بامداد انجام شد، شروری دیگر به نام «عظیم» در خانه‌اش در خیابان ابوذر دستگیر شد و در بازرسی از منزلش مقداری مواد مخدر به دست آمد.

این در حالی بود که ماموران پلیس در اسلام‌آباد نیز با شلیک چند تیر هوایی چندین تن از اوباش را بازداشت و به ستاد فرماندهی پلیس کرج منتقل کردند.

به این ترتیب پس از پایان اجرای طرح، سردار زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در اجرای طرح بامداد امروز، 56 تن از اراذل و اوباش و خرده‌فروشان مواد مخدر که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری شناسایی شده بودند، دستگیر شدند.

وی با بیان این که احکام قضایی برای ورود به منزل متهمان، احکام روز بوده است، گفت: به عنوان فرمانده، خود تمایلی به عملیات شبانه نداشتم و بنابر احکام دریافتی عملیات‌ها از ساعت 5 تا 24 به اجرا در می‌آید.

فرمانده انتظامی استان تهران افزود: به این ترتیب بامداد امروز، یکهزار و 170 بطر انواع مشروبات الکلی، 25 قبضه قمه و چاقو، دو قبضه اسلحه شکاری، یک قبضه کلت کمری و 500 گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

سردار زارعی با اشاره به دستگیری 1300 تن از اراذل و اوباش در سطح استان تهران طی اجرای مرحله اول طرح ارتقای امنیت اجتماعی تصریح کرد: از این میان، 781 تن به دلیل این که هنگام دستگیری، جرمی مرتکب نشده بودند، با اخذ تعهد آزاد شدند، 180 تن بر اساس نظر قاضی پرونده با سپردن قرار وثیقه آزاد و در این بین 160 تن به زندان معرفی شدند.

وی همچنین اظهار کرد: 30 تن از اراذل و اوباش به‌نام استان تهران با حکم قضایی در محلهایشان چرخانده شدند که تصور می‌کنیم اثرگذار بوده و ضرورت شکستن اقتدار پوشالی این افراد وجود داشت.

سردار زارعی با بیان این که از یکم تا پانزدهم اردیبهشت ماه، بیش از یکهزار تن از افراد شرور در سطح استان تهران بازداشت شدند به ایسنا گفت: این آمار نسبت به آمار پلیس سایر استانها قابل ملاحظه است.

وی در خصوص اجرای طرح برخورد با بدحجابی در سطح استان تهران نیز با اشاره به تذکر به حدود 45 هزار بدحجاب افزود: در این بین کمتر از 130 تن نیز به مراجع قضایی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان تهران در خصوص سن افرادی که در حوزه بدحجابی از آنها تعهد گرفته شده و یا به مراجع قضایی منتقل شده‌اند، گفت: بیش از 20 درصد این افراد در سنین 15 تا 20 سال، 65 درصد در سن 20 تا 30 سال و سایرین بالای 30 سال سن داشتند و از نظر تحصیلی نیز 5/44 درصد دارای مدرک دیپلم، 39 درصد راهنمایی و 4/14 درصد هم ابتدایی بوده‌اند.

وی با اشاره به دستگیری 312 تن در دو ماهه اول سال جاری در رابطه با فروش اقلام غیرفرهنگی و سی‌دی‌های مبتذل و مستهجن، خاطرنشان کرد: 16 درصد این افراد بین 15 تا 20 سال سن داشتند و در حالی که 5/62 درصد سنشان بین 20 تا 30 سال بود، 5/21 درصد بالای 30 سال سن داشتند که بیش از 75 درصد آنها مجرد و نزدیک به 25 درصد متاهل بودند.

سردار زارعی افزود: در خلال اجرای طرح برخورد با بدحجابی، 74 زن خیابانی نیز دستگیر شدند که 85 درصد آنها بین 20 تا 30 سال و 10 درصد 30 سال به بالا سن داشتند و از نظر تحصیلی نیز 16 درصد دارای مدرک دیپلم بوده و 69 درصد مدرک راهنمایی داشتند.

وی در خصوص کشف تجهیزات ماهواره‌ای نیز اضافه کرد: در این رابطه، 216 تن شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان تهران با بیان این که بررسی‌های حاکی از آْنست که سن بیشتر مجرمان بین 20 تا 30 سال است، تصریح کرد: 85 تن در مراکز فساد در سطح استان تهران دستگیر شدند که از این میان 54 مرد و 31 زن بودند. همچنین در رابطه با خرید و فروش مشروبات الکلی نیز 203 تن در دو ماه ابتدای سال جاری دستگیر شدند.

سردار زارعی در ادامه ارایه گزارش عملکرد به ایسنا گفت: در مجموع در دو ماه نخست سال جاری، دو هزار و یکصد و 33 فقره جرم در استان تهران رخ داد که 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت و در این بین 92 درصد از جرایم نیز کشف شد.

وی با اشاره به وقوع 30 فقره قتل در این مدت، اظهار کرد: این تعداد 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته که از این میان 24 مورد این قتلها با دستگیری عاملان قتل کشف شده است.

سردار زارعی گفت: دو فقره از قتلها با سلاح گرم رخ داده و 14 فقره با سلاح سرد و 4 مورد با ضرب و جرح، 4 فقره نیز بر اثر خفگی رخ داده است.

وی افزود: انگیزه‌های وقوع قتل در 8 مورد نزاع و درگیری، 10 مورد اختلاف خانوادگی، یک مورد مسایل اخلاقی و یک فقره با انگیزه سرقت بوده است.

فرمانده انتظامی استان تهران با بیان این که چهار مقتول زیر 9 سال سن داشتند، اظهار کرد: 12 مقتول بین 18 تا 30 سال و 5 تن نیز بالای 50 سال سن داشتند.

سردار زارعی با بیان این که از میان متهمان دستگیر شده در رابطه با قتل، دو تن زن بوده‌اند به ایسنا گفت: 18 تن از متهمان به قتل، بین 19 تا 30 سال و بقیه بالای 30 سال سن داشته‌اند.

فرمانده انتظامی استان تهران با اشاره به وقوع 90 فقره کلاهبرداری در این دو ماه، خاطرنشان کرد: این آمار نیز 48 درصد، سرقت از مغازه 18 درصد و سرقت از اماکن با 115 فقره وقوع،24 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و در این میان سرقت منزل با 355 وقوع، 4 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به وقوع 344 فقره سرقت خودرو در دو ماه ابتدای سال جاری، عنوان کرد: این آمار 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته و در این بین جیب‌بری با 31 درصد کاهش و کیف‌قاپی با 7 درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

سردار زارعی افزود: در این مدت 331 فقره سرقت لوازم خودرو نیز در استان تهران گزارش شد.

وی با بیان این که کشفیات مواد مخدر استان تهران در مدت دو ماه نخست سال جاری نزدیک به 5/3 تن رسید، اضافه کرد: این مواد شامل 115 کیلوگرم هروئین، 16 کیلوگرم مرفین، بیش از 3 هزار کیلوگرم تریاک، 141 کیلوگرم حشیش و مقادیری کراک، گراس و مخدر روانگردان بوده است.

فرمانده انتظامی استان تهران افزود: 4 هزار و 804 تن در رابطه با خرید و فروش مواد مخدر نیز دستگیر شدند که 4 هزار و 32 تن آنها معتاد به مواد مخدر بوده‌اند.

وی با اشاره به طرح جمع‌آوری اتباع بیگانه و حضور تعداد زیادی تبعه افغان در استان تهران به ایسنا گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون 20 هزار تن از اتباع بیگانه دستگیر شدند که 14 هزار و 526 تن در اردوگاه برای انتقال به کشورشان نگهداشته شده‌اند.

سردار زارعی با اشاره به کشف بالغ بر 30 هزار بطر و لیتر مشروبات الکلی در دو ماه نخست سال جاری و نیز کاهش کشفیات به دلیل کنترل بیشتر مرزها، اظهار کرد: 14 هزار لیتر از این مشروبات داخلی و 16 هزار لیتر از آنها مشروبات قاچاق بودند که از مرز وارد کشور شده‌اند.

وی همچنین از کشف 70 قبضه سلاح و 15 هزار قطعه متعلقات تجهیزات ماهواره خبر داد و در خصوص قاچاق سوخت در استان تهران، گفت: در حال حاضر وضعیت در استان تهران در رابطه با قاچاق سوخت وضعیت خاصی است، به طوری که طی سال جاری در جریان اجرای یک رزمایش، 525 هزار لیتر قاچاق سوخت در شهریار، رباط کریم، اسلامشهر و پاکدشت کشف شد که مقداری از آنها به مجموعه‌های شهرکهای صنعتی متعلق بوده است.

فرمانده انتظامی استان تهران ابراز نگرانی کرد که این روزها، قاچاق سوخت با شتاب افزایش پیدا کرده که نیازمند برخورد قاطع پلیس با آن است.

به این ترتیب سردار زارعی در مجموع در خصوص عملکرد پلیس استان تهران در حوزه امنیت به خبرنگاران حاضر در عملیات صبح امروز گفت: علیرغم وجود مشکلاتی همچون جمعیت مهاجر، نبود هویت جمعیتی در بسیاری شهرها، وجود طوایف و فرقه‌های مختلف همچون فیوج، نداشتن وحدت سرزمینی، حاشیه‌نشینی و ... در ارزیابی‌های نیروی انتظامی در سال 85، جزو سه استان موفق کشور شدیم و برای دومین سال متوالی در اجرای طرحهای نوروزی به کسب رتبه اول نائل آمدیم. اما در عین حال نیازمند اقداماتی در حوزه اجتماعی هستیم که احساس امنیت را افزایش دهد و در این رابطه طرح ارتقای امنیت اجتماعی یکی از اقداماتی است که پلیس در حال حاضر آن را به اجرا درآورده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.