سایپا قهرمان لیگ شد؛ علی دایی خداحافظی کرد

سایپا قهرمان لیگ شد؛ علی دایی خداحافظی کرد

تیم سایپا با پیروزی بر مس کرمان در آخرین دیدار خود، موفق شد مقام قهرمانی لیگ برتر فروتبال ایران را کسب کند.
سایپا
تیم سایپا با پیروزی 2 بر صفر برابر مس کرمان قهرمان ششمین دوره لیگ برتر شد

به این ترتیب علی دایی در اولین تجربه مربیگری خود توانست با باشگاه سایپا به قهرمانی لیگ برتر برسد. علی دایی بعد از اتمام بازی به خبرنگاران گفت دیگر به عنوان بازیکن در زمین فوتبال حضور نخواهد یافت و به این ترتیب از بازیهای ملی و باشگاهی خداحافظی کرد.

با پایان لیگ برتر، تیم استقلال اهواز به مقام نایب قهرمانی رسید و تیم پرسپولیس سوم شد. استقلال تهران هم که تا دو هفته پیش از اتمام لیگ، صدرنشین جدول بود در نهایت به مقام چهارمی رسید.

در پایین جدول نیز تیم راه آهن با 20 امتیاز تیم آخر جدول شد و فولاد خوزستان با 28 امتیاز در رده پانزدهم ایستاد. تیم ملوان با پیروزی بر برق شیراز 32 امتیازی شد و در لیگ برتر ماندنی شد.

به این ترتیب دو تیم فولاد خوزستان و راه آهن تهران به همراه دو تیم شهرداری بندرعباس و تراکتورسازی تبریز با هم دیدار می کنند تا از میان این چهار تیم، یک تیم به لیگ برتر صعود کند.

پیش از این تیمهای شیرین فراز کرمانشاه و پگاه گیلان به لیگ برتر صعود کرده بودند و تیم صنعت نفت آبادان نیز به حکم دیوان عدالت اداری به لیگ برتر آمده بود. فصل آینده لیگ برتر با حضور 18 تیم برگزار خواهد شد.

همچنین در لیگ ششم عرفان اولروم از تیم ابومسلم به همراه مهدی رجب زاده از تیم ذوب آهن هر دو با 17 گل زده، آقای گل این دوره از مسابقات شدند.

نتایج بازیهای هم زمان روز دوشنبه:

سایپا کرج 2 - مس کرمان صفر
استقلال اهواز صفر - فولاد خوزستان صفر
پاس 1 - استقلال تهران 1

برق شیراز صفر - ملوان انزلی 1
پیکان تهران 2 - فجر سپاسی شیراز 2
سپاهان اصفهان 3 - صباباتری 2


جدول رده بندی نهایی لیگ برتر فوتبال ایران به شرح زیر است:

جدول لیگ برتر فوتبال ایران


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.