اسرائیل: جهان آماده حمله به ایران باشد!

اسرائیل: جهان آماده حمله به ایران باشد!

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که تلاش کشورهای غربی برای توقف برنامه اتمی ایران از راه‌های دیپلماتیک با شکست مواجه خواهد شد و لازم است گزینه نظامی برای جلوگیری از دستیابی ایران به اسرائیل: جهان آماده حمله به ایران باشد!«تسلیحات اتمی» به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. وی همچنین خواستار آغاز یک عملیات نظامی گسترده علیه مبارزان فلسطینی در نوار غزه شده است. 

به گزارش روزنامه هاآرتص موشه یعالون که روز یکشنبه در گفتگو با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل حضور یافته بود در اظهاراتی غیر‌متعارف درباره برنامه هسته ای کشورمان گفت: «تلاش‌ها برای اتمی شدن ایران اگر محدود به گزینه‌هایی مانند تشدید فشارهای اقتصادی و سیاسی باشد به جایی نخواهد رسید و گزینه نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران باید در دستور کار قرار گیرد». وی سپس در اظهار نظری گستاخانه افزود: «راه‌حل اساسی برای توقف برنامه اتمی ایران تغییر نظام حکومتی این کشور است».

یعالون در ادامه با اشاره به شلیک راکت های قسام از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی خواستار یک حمله زمینی گسترده برای «پاکسازی» نوار غزه از مبارزان فلسطینی شد و گفت که سهل‌انگاری دولت اسرائیل در این زمینه ممکن است شرایط را برای دستیابی جنگجویان حماس به سلاح‌های پیشرفته‌تر مانند موشک‌اندازهای کاتیوشا در آینده نزدیک فراهم کند.

فرمانده سابق ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه «هیچکس مشکل غزه را برای اسرائیل حل نخواهد کرد» گفت: «به عقیده من محمود عباس یک شریک استوار برای ما نیست». وی همچنین ابراز عقیده کرد که طولانی‌شدن وضعیت کنونی در غزه ممکن است منجر به تکرار تجربه سال گذشته شود و زمینه را برای آغاز یک درگیری نظامی دیگر با حزب‌الله فراهم آورد.

مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر تلاش نموده‌اند پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران را با امکان وقوع یک جنگ کلاسیک دیگر با جنبش حزب‌الله مرتبط نشان دهند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.