وزیر ژاپنی خودکشی کرد

وزیر ژاپنی خودکشی کرد

وزیر کشاورزی ژاپن ساعاتی پیش از حاضر شدن در پارلمان این کشور برای پاسخگویی به برخی سوالات نمایندگان ظاهرا خودکشی کرده است.
توشیکاتسو ماتسوکا
توشیکاتسو ماتسوکا با رسوایی های مالی احاطه شده بود

توشیکاتسو ماتسوکا قرار بود در ارتباط با دو مورد رسوایی مالی - سیاسی توضیحاتی را به پارلمان این کشور ارائه دهد.

گفته می شود جسم بی جان وزیر کشاورزی این کشور پس از آن که تلاش کرده خود را حلق آویز کند در محل سکونتش پیدا شده است. مسئولان پس از آنکه آقای ماتسوکا به بیمارستان منتقل شد، اعلام کردند که وی درگذشته است.

وزیر کشاورزی ژاپن متهم شده بود که از دولت بابت هزینه های یک دفتر کار که مجانی بوده، پول می گرفته است. وی همچنین متهم بود از تاجری که رسوایی مالی داشته، کمک نقدی دریافت کرده است؛ احزاب مخالف دولت در ژاپن خواستار استعفای آقای ماتسوکا شده بودند.

اما، "شینزو آبه"، نخست وزیر ژاپن، از وزیر کشاورزی دفاع کرده و گفته بود که وی تعهدات قانونی خود را رعایت کرده است.

پس از پایان جنگ جهانی دوم این اولین باری است که یک مقام دولتی در ژاپن خودکشی کرده است.

"خودکشی"

منشی توشکاتسو ماتسوکا وی را در حالی که حلق آویز بوده در آپارتمان محل سکونتش پیدا کرده است. ظاهرا آقای ماتسوکا، 62 ساله، از خود یک یادداشت به جای گذاشته است.

وزیر کشاورزی ژاپن در چند ماه گذشته با اتهام فساد مالی مواجه بود چون برای یک دفتر کار، که همه هزینه های آن توسط دولت پرداخت می شده است، بالغ بر 230 هزار دلار هزینه دریافت کرده بود.

وی همچنین از یک تاجر ژاپنی که به خاطر تخلفات مالی تحت پیگرد قانونی بوده، کمک مالی دریافت کرده بوده است.

کریس هاگ، گزارشگر بی بی سی در توکیو، می گوید مرگ آقای ماتسوکا ضربه دیگری به نخست وزیر این کشور است. نتیجه آخرین نظرسنجی ها، که روز دوشنبه (28 مه) در توکیو منتشر شده است، نشان می دهد که حمایت از دولت وی در پایین ترین حد خود در هشت ماه گذشته است.

دولت آقای آبه هشت ماه پیش به روی کار آمد.

گزارشگر بی بی سی می گوید اکنون نخست وزیر ژاپن با سوالات زیادی مواجه است از جمله این که چرا وی به رغم مخالفت های برخی از اعضای حزبش، آقای ماتسوکا را به مقام وزارت منتصب کرد و همچنین آیا وزیر کشاورزی به خاطر مشارکت در فعالیتی بدتر از آنچه به مردم گفته شده، خودکشی کرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.