نقشه شیطانی نوه‌ها برای قتل پدربزرگ

نقشه شیطانی نوه‌ها برای قتل پدربزرگ

دو پسر جوان که با همدستی دوستانش نقشه قتل پدر بزرگشان را برای سرقت از او عملی کرده بودند، دستگیر شدند. Go to fullsize image

به گزارش ایسنا شامگاه جمعه، چهارم خرداد ماه سال جاری، خانواده پیرمرد 76 ساله به نام «یداله» با تماس با پلیس از مرگ وی در خانه‌اش در شهریار خبر دادند.

آنها به ماموران گفتند: برای میهمانی به خانه دختر پیرمرد رفته بودیم که وقتی برگشتیم با جسد او مواجه شدیم.

با حضور ماموران پلیس آگاهی شهریار در محل، جسد پیرمرد در حالی که لباس خواب تنش بود و آثار ضرب و جرح در بدنش دیده می‌شد مشاهده شد.

ماموران پلیس در کنار جسد، یک جفت دستکش سفید رنگ یکبار مصرف و طناب کشف کردند و در این میان، اعضای خانواده مقتول اعلام کردند که گاوصندوق حاوی مدارک و پول نقد از خانه به سرقت رفته است.

سرهنگ هادئی، رییس پلیس آگاهی استان تهران در تشریح این پرونده اظهار کرد: در حالیکه ماموران تحقیقات خود را با احتمال ارتکاب قتل با انگیزه سرقت آغاز کرده بودند گزارشی به پلیس اعلام شد که یک خودرو پژو 206 آلبالویی رنگ در باغهای حاشیه شهریار متوقف شده و مشکوک به نظر می‌رسد.

وی افزود: ماموران پس از اعلام این موضوع به محل اعزام شدند، اما موفق به پیدا کردن خودرو نشدند، این در حالی بود که ساعتی بعد، ماموران یک خودرو پژو با همان مشخصات اعلامی را مقابل منزل پیرمرد مشاهده کردند.

سرهنگ هادئی، با بیان این که مشخص شد، خودرو متعلق به نوه 22 ساله پیرمرد به نام «رضا» است، تصریح کرد: زمانی که آثار خراشیدگی که به ظن پلیس ناشی از حمل گاوصندوق بود، بر در خودرو مشاهده شد، «رضا» به عنوان اولین مظنون، بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل شد.

رییس پلیس آگاهی استان تهران افزود: متهم در همان بازجویی‌های اولیه به قتل پدربزرگش اعتراف کرد.

«رضا» به ماموران گفت: خانواده پدربزرگم به خانه ما آمده بودند و من که از وجود 10 میلیون تومان پول در گاوصندوق خبر داشتم خودروام را برداشتم و به همراه پسرخاله‌ام‌ «عادل» و دوستم «هاشم» به خانه وی رفتیم.

متهم به قتل افزود: پس از این که وارد خانه شدیم، در حالی که پدربزرگم خواب بود با پارچه صورتش را بستیم که ما را شناسایی نکند و وقتی از خواب بیدار شد چند ضربه با دست به پشتش زدیم که منجر به مرگش شد.

وی گفت: ابتدا می‌خواستیم در گاوصندوق را باز کنیم. اما وقتی موفق به این کار نشدیم آن را به اطراف شهریار بردیم تا در باغها مخفی کنیم و در فرصتی مناسب درش را باز کنیم.

سرهنگ هادئی، در ادامه تشریح حادثه گفت: با اعترافات «رضا» نوه دیگر پیرمرد به نام «عادل» 22 ساله و دوستشان «هاشم» 23 ساله دستگیر شدند.

وی افزود: گاوصندوق نیز در باغهای شهریار در حالی کشف شد که عاملان قتل هنوز موفق به باز کردن درب آن نشده بودند.

تحقیقات برای شناسایی عامل اصلی قتل از بین سه متهم ادامه دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.