عرب تایمز: لبنان، برگ برنده ایران در مذاکره با غرب

عرب تایمز: لبنان، برگ برنده ایران در مذاکره با غرب

یک روزنامه کویتی با اشاره به حوادث اخیر لبنان از جمله درگیری های خونین بین گروه شبه نظامی "فتح الاسلام" و ارتش لبنان اعلام کرد: لبنان به محلی برای مزدوران، تندروهای مذهبی و طرفداران کشورهای خارجی تبدیل شده است.

 "احمد الجرالاح"، سردبیر روزنامه "عرب تایمز" در مقاله ای نوشت: رویدادهای اخیر ما را متحیر می سازد که آیا واقعا لبنان هیچگونه حاکمیتی بر روی سرزمین خود دارد یا خیر؟

این کشور به مأمنی برای مزدوران، تندروهای مذهبی و طرفداران کشورهای خارجی تبدیل شده که پیغام های خونین را به هزینه لبنانی های بی گناه ارسال می کنند.

چنین فعالیت هایی در همه کشورهای آزاد ممنوع است. دولت ظاهرا منتخب لبنان که توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده و حمایت می شود، باید سعی کند که لبنان را به عنوان مدلی از یک کشور آزاد که در آن مردمان با فرقه ها و فرهنگ های مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند، حفظ کند.

عرب تایمز در ادامه مدعی شد که رژیم سوریه همچنان تلاش خود را در جهت عدم استقرار یک دولت مستقل و آزاد در لبنان صورت می دهد و در همین حال تهران نیز از لبنان به عنوان یک برگ برنده در مذاکرات خود با غرب استفاده می کند.

به ادعای عرب تایمز، ایران همچنان مشغول پر کردن انبارهای حزب الله از تسلیحات و موشک هاست و از سوی دیگر می خواهد که از لبنان به عنوان برگ برنده ای در مذاکرات خود با جامعه بین المللی استفاده کند.

الجرالاح افزود: دولت لبنان باید سرسختانه با اتخاذ یک موضع جدی برای دفاع از کشور و شهروندانش با این چالش ها مقابله کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.