اسکات ریتر: حمله به ایران نزدیک است!

اسکات ریتر: حمله به ایران نزدیک است!

بازرس سابق تسلیحاتی سازمان ملل از احتمال حمله قریب الوقوع آمریکا به ایران خبر داد.
به گزارش  روزنامه ایرلندی ساندی بیزینس تایمز، "اسکات ریتر" در گفت و گو با یک شبکه رادیویی احتمال داد که دولت بوش در حال برنامه ریزی برای حمله به ایران در آینده نزدیک است.

"ریتر" افزود: چنانچه شورای امنیت سازمان ملل از اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران بر سر موضوع هسته ای آن خودداری کند، احتمالا آمریکا حمله به ایران در ماه ژوئن یا جولای را در دستور کار خود قرار می دهد.

وی خاطرنشان کرد: تصور می کنم که ایران در صدر لیست هدف آمریکا قرار گرفته باشد و به زودی در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.

برپایه این گزارش، آمریکا پیشتر ماه "ژوئن" را مبنای تصمیم گیری خود درباره برنامه هسته ای ایران قرار داد و در همین راستا "نیکولاس برنز"، معاون وزیر خارجه آمریکا گفته بود که در صورت عدم تعلیق فعالیت های هسته ای ایران، قطعنامه تشدید تحریم ها علیه این کشور در اواسط ژوئن به روی میز خواهد آمد.

با این حال و برغم این پیش بینی ها ، سیاستمداران ایرانی نسبت به حمله قریب الوقوع آمریکا به ایران ابراز تردید می کنند.

"کاظم جلیلی"، عضو اصولگرای کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران به روزنامه ایرلندی گفت: همه هنر آمریکا زورگویی است، مردم ایران معتقدند که توسعه انرژی هسته ای حق آنهاست و تحت معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای، ایران حق دستیابی به فناوری هسته ای را داراست و ما از این مسیر منحرف نخواهیم شد.

وی افزود: آمریکایی در موضعی نیست که درباره برنامه هسته ای ما سخن بگوید، چرا که تنها بمب های هسته ای که تاکنون منفجر شده، متعلق به آمریکا در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی بوده است.

پیش از این رئیس جمهور ایران اعلام داشته بود هرگونه حمله نظامی با پاسخ قاطع ایران مواجه خواهد شد .

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.