شرایط وام ۱۸ میلیونی مسکن

شرایط وام 18 میلیونی مسکن

متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن از بانک مسکن می توانند با 60 میلیون ریال سپرده گذاری پس از 18 ماه تا سقف 180 میلیون ریال از این تسهیلات بهره مند شوند .
 
متقاضیان همچنین می توانند با 90 میلیون ریال سپرده گذاری بعد از گذشت 12 ماه انتظار 180 میلیون ریال وام مسکن دریافت کنند.

بر اساس ضوابط جدید بانک مسکن که از ابتدای خرداد امسال اعمال می شود همه سپرده گذاران صندوق پس انداز مسکن می‌توانند هر شش ماه از یک برابر متوسط موجودی حساب خود از این‌تسهیلات برخوردار شوند.

بر این اساس‌, دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح‌, مشروط به گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود, قادرخواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک تا سقف 80 میلیون ریال و مشروط به‌گذشت حداقل 12 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود, به میزان بیش از 80میلیون ریال تا سقف 180 میلیون ریال جهت خرید واحد مسکونی با شرایط تعیین شده بانک یا احداث و تکمیل برخوردار شوند.

حداقل متوسط موجودی لازم در هر دوره برای دریافت سقف تسهیلات 180 میلیون ریالی 26 میلیون ریال است که پس از گذشت 7 دوره 6ماهه‌, و در صورتیکه‌میزان سپرده 60 میلیون ریال باشد پس از گذشت 3 دوره 6 ماهه متقاضی تسهیلات فوق را دریافت می کند.

همچنین کسانی که در نظر دارند پس از گذشت یک سال از سقف تسهیلات 180 میلیون ریالی استفاده کنند باید حساب خود را با مبلغ 90 میلیون ریال افتتاح و در مدت یک سال موجودی خود را حفظ کنند.

بنابر اعلام بانک مسکن‌, پرداخت تسهیلات بیش از 120 میلیون ریال به روش خرید زمان امکانپذیر نیست‌, همچنین‌, باز پرداخت تسهیلات با توجه به‌درخواست کتبی گیرنده تسهیلات می تواند به صورت ساده یا ترکیبی (پلکانی وساده ) تعیین شود.

تاریخ اجرای طرح از اول خرداد و مدت اجرای طرح تا پایان سال 1387است .
 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.