جزئیات تازه از پرونده موسویان: ارائه اطلاعات محرمانه به انگلیس و ژاپن

جزئیات تازه از پرونده موسویان: ارائه اطلاعات محرمانه به انگلیس و ژاپن

یک روزنامه چاپ تهران از جزئیات پرونده موسویان خبر داد .

روزنامه اصولگرای کیهان در شماره روز یکشنبه خود به نقل از"یک منبع آگاه"  نوشت: اتهامات وی جاسوسی است و مراجع ذیربط مدارک فراوانی دراین خصوص در اختیار دارند. موسویان طبق این مدارک مدت ها با عوامل اطلاعاتی سرویس های انگلیس و ژاپن در تماس بوده و حتی صدای او در برخی مذاکرات تلفنی نیز ضبط شده است. به طور مثال موسویان در یکی از همین مذاکرات تلفنی به طرف خارجی می گوید با پشتیبانی شما مجلس هشتم را فتح خواهیم کرد!

این منبع مطلع افزود: موسویان در بازجویی های انجام شده اغلب اتهامات خود را پذیرفته ولی در عین حال گفته قصدی سوئی از انجام این مذاکرات پنهانی با بیگانگان نداشته است!

وی با بیان اینکه پرونده موسویان همچنان مفتوح خواهد بود پیش بینی کرد احتمالا افراد دیگری در رابطه با این پرونده بازداشت خواهند شد.

همچنین یک منبع آگاه دیگر در گفت وگو با کیهان با اشاره به برخی جزئیات پرونده موسویان اظهار داشت: از منزل موسویان 86 سندی به کلی سری و 51 سند سری و محرمانه نظام به دست آمده است.

وی با بیان اینکه برخی اسناد مربوط به دوره قبلی وزارت اطلاعات هم توسط موسویان به انگلیسی ها داده شده است گفت: موسویان در قبال این خدمات، ویزای 5 ساله انگلیس را گرفته است.

این منبع امنیتی اضافه کرد موسویان در یک مذاکره پنهانی به طرف انگلیسی یادآور شده که دولت هزینه مرکز تحقیقات استراتژیک را کاهش داده و لذا لازم است انگلیسی ها در این باره کمک هایی به مرکز نمایند که در ازای این درخواست طرف انگلیسی هزینه برگزاری چند کنفرانس در داخل و خارج کشور را پرداخت کرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.