ورود ناوهای آمریکایی؛ گزارش تلویزیون BBC و CNN

ورود ناوهای آمریکایی؛ گزارش تلویزیون BBC و CNN

تلویزیون سی ان ان در گزارشی در باره حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس گفت یک ذرادخانه پرقدرت آمریکا روز چهارشنبه وارد آبهای خلیج فارس در نزدیکی سواحل ایران شد.

خیزش از ناو هواپیمابر آمریکایی

گزارشگر سی ان ان گفت: 17 هزار ملوان و تفنگدار نیروی دریایی آمریکا که در 9 ناو جنگی مستقر هستند، بیش از همیشه به سواحل ایران نزدیک شدند. در این مجموعه نظامی دو ناو هواپیمابر نیز دیده می شوند.

در حالیکه در پشت مرزهای ایران یک مانور نظامی گسترده هوایی و دریایی در جریان است، احتمال وقوع یک اشتباه محاسبه همواره وجود دارد. این قدرت نمایی در حالیست که ایالات متحده و رژیم تهران جنگ لفظی را علیه یکدیگر شدت بخشیدند.

رژیم تهران چهارمین شهروند آمریکایی مقیم آمریکا را در ایران بازداشت کرده است. تام کیسی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید اتهام علیه این افراد که گویا تهدیدی برای رژیم تهران بشمار می روند، واقعا مضحک است.

تلویزیون سی ان ان در ادامه گزارش خود گفت با وجود اینکه آمریکا و رژیم تهران قرار است روز دوشنبه آینده در مورد اوضاع عراق به مذاکره بنشینند، اما هیچ نشانی از کاهش تنش و رویارویی به چشم نمی خورد.

یک سخنگوی ارشد آمریکا در عراق از خبر نگران کننده ای پرده برداشت و رژیم تهران را به تشکیل یک ائتلاف جدید با عناصر افراطی سنی برای گسترش عملیات تروریستی در عراق متهم کرد.

شبکه جهانی تلویزیون بی بی سی نیز طی گزارشی مربوط به افزایش تنش میان غرب و رژیم تهران بر سر بحران هسته ای گفت حضور یک ناوگان دریایی آمریکا در نزدیکی سواحل ایران نشان می دهد این تخاصم چقدر می تواند خطرناک باشد. یک اشتباه می تواند به شعله ور شدن جنگ منجر شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.