تقدیر یونسکو از عزت الله انتظامی

تقدیر یونسکو از عزت الله انتظامی

به دنبال شرکت عزت الله انتظامی، بازیگر باسابقه سینمای ایران، در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی نمونه یونسکو در شهر بم، در دفتر منطقه‌ای سازمان یونسکو در تهران از او تقدیر شد.
عزت الله انتظامی (وسط)
انتظامی: آماده هر نوع خدمت به اهالی بم هستم

این مراسم در مقر سازمان یونسکو در تهران واقع در کاخ ملت سعدآباد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم عابدین صالح، نماینده یونسکو در تهران، از آقای انتظامی برای گام نهادن در راه پیوند فرهنگ و آموزش تقدیر کرد.

در این مراسم از امیرشهاب رضویان، کارگردان فیلم "مینای شهر خاموش" که در روز افتتاحیه مجتمع آموزشی (دهم اردیبهشت)، این فیلم را برای اهالی بم به صورت رایگان نمایش دادند نیز تقدیر شد.

در روز نمایش بیش از ده هزار نفر در فضای باز کنار ارگ قدیم بم به تماشای فیلم (از طریق ویدیو پروژکتور) نشسته بودند. آقای رضویان، ۱۰ هزار تماشاگر را رقمی رویایی برای فیلمساز دانست.

عزت الله انتظامی گفت: "یونسکو بالاترین مقامی است که تاکنون از من تجلیل کرده است. آماده هر نوع خدمت به اهالی بم هستم. عمدتا نوع خدمتی که می‌توانم ارائه دهم، کارهای هنری است ولی در کنار آن همکاریهای دیگر نیز می‌توانم بکنم."

او با اشاره تلویحی به وضعیت اعتیاد برخی جوانان شهر بم، تاکید کرد که وجود هر چه بیشتر این مجتمع‌های آموزشی، باعث می‌شود که گرد و غبار آلودگی کمتری روی جوانان بم بنشیند.

عزت الله انتظامی، ۸۲ سال دارد و ایفای نقش در بیش از ۴۵ فیلم و دهها تئاتر را در کارنامه حرفه ای خود ثبت کرده است. از او در سال ۸۴ نیز در مقر سازمان یونسکو در فرانسه تجلیل به عمل آمد.

مجتمع آموزشی نمونه یونسکو در شهر بم، با حمایت سازمانهای مختلف از جمله یونسکو، هلال احمر، صلح جهانی و چند سازمان دیگر یک سال پیش ساخته شد و دهم اردیبهشت امسال، تحویل سازمان آموزش و پرورش داده شد. این مدرسه که ظرفیت پذیرش ۲۰۰ دانش آموز را دارد، به کتابخانه، امکانات رصد و آزمایشگاه‌های پیشرفته‌ای مجهز است و روبروی ارگ قدیم بم واقع شده است.

در بخش بعدی مراسم، تفاهم‌نامه‌ای بین دفتر منطقه‌ای یونسکو و مجموعه تاریخی فرهنگی کاخ سعدآباد به امضا رسید. بر طبق مفاد این تفاهم‌نامه، یونسکو متعهد شده است که در جهت ارتقای کیفی و ساختاری سعدآباد،‌ انطباق سطح آموزشی، چیدمان موزه، راهنمای موزه و بخش آموزشی-فرهنگی این مجموعه همکاری کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.