حمله ایران به کوهستان قندیل در کردستان عراق

'حمله ایران به کوهستان قندیل در کردستان عراق'

مقامات کردستان عراق می گویند طی ساعات متمادی در طول روز چند روستا در ارتفاعات قندیل که میان ایران، عراق و ترکیه مشترکند، هدف حملات توپخانه و خمپاره از جانب ایران قرار گرفته اند.
کوهستان قندیل
ارتفاعات قندیل پایگاه اصلی فعالیت پژاک است

فرماندار شهرستان پشدر که روستاهای بمباران شده در آن قرار دارد گفته که انتظار می رود این حملات تلفات جانی و خساراتی برجای گذاشته باشد اما از میزان این تلفات و خسارات هنوز اطلاعی ندارد.

به گفته مقامات کردستان عراق، هدف ایران از این حملات، سرکوب گروه کرد مسلح موسوم به پژاک است که طی سالهای اخیر با نیروهای نظامی و انتظامی ایران درگیر بوده است.

ایران پیشتر نیز در تعقیب افراد پژاک مواضعی را در کردستان عراق بمباران کرده بود.

گروه پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) در واقع شاخه ایرانی حزب کارگردان کرد ترکیه است و از ظهور و فعالیت آن چند سالی بیش نمی گذرد.

ارتفاعات قندیل و همچنین نواحی کوهستانی نوار مرزی ایران و ترکیه پایگاه اصلی فعالیت پژاک است.

زمستان گذشته سپاه پاسداران ایران عملیات گسترده ای علیه پژاک اجرا و اعلام کرد که تعدادی از اعضای این گروه، از جمله سه تن از فرماندهانش را به قتل رسانده است.

اما در مقابل شماری از اعضای سپاه پاسداران نیز کشته شدند که یکی از آنان سرتیپ سعید قهاری، فرمانده لشکر سوم نیروی زمینی سپاه بود که بر اثر سقوط هلیکوپتر حامل خود در منطقه موسوم به جهنم دره در شهرستان خوی همراه با هفت نفر از همراهانش جان باخت.

 
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.