۳۰ ساله‌ها برای تعویض شناسنامه خود اقدام کنند

30 ساله‌ها برای تعویض شناسنامه خود اقدام کنند

معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افراد باید در سن 15 سالگی شناسنامه خود را عکس‌دار و در 30 سالگی اقدام به تعویض شناسنامه خود کنند.

سعید عبودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در خصوص تعویض عکس شناسنامه شهروندان گفت: افراد نمی‌توانند فقط عکس شناسنامه خود را تعویض کنند چرا که روی عکس شناسنامه مهر خورده و نمی‌توان آن عکس را برداشت و عکس دیگری جایگزین کرد و افراد باید شناسنامه خود را تعویض کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که افراد برای تعویض شناسنامه خود باید چه اقداماتی انجام دهند؟ گفت: افراد واجد شرایط باید به اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه و فرم تقاضای تعویض شناسامه را پر کنند.
عبودی در خصوص صدور کارت ملی گفت: آخرین مهلت صدور کارت ملی برای شهروندان اواخر شهریور امسال است‌، چرا که از مهر فقط با ارایه کارت ملی خدمات در کشور امکان پذیر است.
معاون حقوقی و سجلی سازمان ثبت احوال کشور، مدارک لازم برای دریافت کارت ملی را کپی شناسنامه، یک قطعه عکس، آدرس و کد پستی 10 رقمی عنوان کرد.
عبودی، از شهروندان خواست برای دریافت کارت ملی خود هر چه زودتر اقدام کنند و نگذارند در آخرین روزهای پایانی شهریور اقدام به دریافت کارت ملی خود کنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.