دی‌کاپریو با ساعت یازدهم به کن آمد

دی‌کاپریو با ساعت یازدهم به کن آمد

مستند "ساعت یازدهم" روز گذشته با حضور لئوناردو دی‌کاپریو در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و بحث گرم شدن جهان را بار دیگر در سطح افکار عمومی مطرح کرد.
بازیگر 33 ساله که این روزها برای تبلیغ این فیلم مستند در کن حضور دارد، با اذعان به اینکه شهرت فراوان او می تواند توجه جهانی را معطوف به پیام فیلم درباره مسائل مربوط به محیط زیست کند، گفت: "می خواستم در این فیلم بیشتر خودم را به عنوان یک شهروند نگران نشان دهم، نه یک کارشناس. من سئوال هایی مطرح کرده ام که پاسخ آن با کارشناسان محیط زیست است."
به گزارش هالیوود ریپورتر، دی کاپریو فیلمنامه "ساعت یازدهم" را با همراهی نادیا کانرز و لیلا کانرز پترسن، دو کارگردان فیلم نوشته و به گفته این دو فیلمساز از ابتدا تا انتهای پروژه همکاری بسیار نزدیکی با آنها داشته است. لیلا کانرز پترسن گفت: "ما درباره تمام جزئیات کار از آنچه در فیلم بیان می شود و حتی کسانی که در آن صحبت کرده اند با او بحث می کردیم."
دی کاپریو در عین حال یکی از تهیه کنندگان این فیلم است که توضیح می دهد.

انسان ها چگونه باعث تغییر شرایط آب و هوایی شدند و اکنون چطور می شود این مشکل را حل کرد. او گفت این ال گور بود که باعث شد درگیر مسائل مربوط به محیط زیست شود و این مسئله به اوایل سال های 1990 بازمی گردد که گور معاون رئیس جمهور آمریکا بود. اما بازیگر آمریکایی افزود او با "ساعت یازدهم" تماشاگرانی متفاوت با تماشاگران "یک حقیقت تلخ"، مستند برنده اسکار گور را جستجو می کند.
دی کاپریو گفت: "من نمی خواستم یک فیلم بیش از حد سیاسی بسازم. اگر این کار را کنید ممکن است به خاطر گرایش های سیاسی خود به نوعی زیر سئوال بروید. هدف نه موعظه، بلکه جلب نظر تماشاگری است که همین الان هم به اهمیت موضوع واقف است و می خواهد کاری انجام دهد. مسئله فراتر از این قضیه است که دموکرات باشی یا جمهوریخواه."
بازیگر سرشناس هالیوودی افزود: "می خواستم مردم از آنچه می بینند واقعا بترسند. می خواستم بدانند آینده ای تیره و تار در انتظارمان است. هدف من این بود تماشاگر در نیمه اول فیلم مایوس و ناامید باشد. در بخش دوم ما درباره آلترناتیوها یا تکنولوژی سبز صحبت می کنیم و درمی یابیم هنوز جای امید وجود دارد و می توان کارهایی انجام داد."
دی کاپریو سال گذشته برای "الماس خونین" ادوارد ژوئیک نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد بود. او دو فیلم "مسیر انقلابی" و "مجموعه دروغ ها" را در دست ساخت دارد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.