اخراج نماینده به خاطر طویله نامیدن پارلمان

اخراج نماینده به خاطر "طویله" نامیدن پارلمان


بی بی سی گزارش داد: مجلس نمایندگان افغانستان عضویت ملالی جویا، از جنجال برانگیز ترین اعضای مجلس را به دلیل این که پارلمان افغانستان را "بدتر از یک طویله و باغ وحش" توصیف کرده بود، به حالت تعلیق درآورده است.
خانم جویا پیش از این در گفتگو با یک تلویزیون خصوصی گفته بود که "باغ وحش و طویله (اسطبل) بهتر از پارلمان افغانستان است."

تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و نیز اعضای مجلس سنا نسبت به این اظهارات به شدت اعتراض کردند و آن را اهانت به خود تعبیر کردند.

پیش از آنکه اعضای مجلس نمایندگان در مورد ادامه کار ملالی جویا به عنوان عضو مجلس رای دهند، بخشی از این گفتگوی ویدیویی در مجلس پخش شد.

خانم جویا در این ویدیو می گوید: "طویله و باغ وحش هم بهتر از پارلمان ما (افغانستان) است، به خاطر اینکه در آنجا (طویله) گاو است که شیر می دهد، خر است که بار می کشد، سگ است که نگهبانی می کند..."

ملالی جویا در واکنش به تصمیم مجلس نمایندگان افغانستان گفته است که او "به مبارزات" خود ادامه خواهد داد.

خانم جویا در جواب به این سوال که او به اهانت به اعضای پارلمان متهم شده گفت که حرفهای او، "صدای ملت" افغانستان است و افزوده که او از حمایت مردمی برخوردار است.

ملالی جویا به انتقاد صریح از مجاهدین سابق افغانستان که بخش زیادی از آنان عضویت پارلمان افغانستان را نیز دارند، شهرت دارد.

او بعد از آنکه به شکل واضح علیه مجاهدین سابق در لویه جرگه افغانستان حرف زد و آنان را مسئول ویرانی های کابل نامید، در محور توجه افغانها قرار گرفت، تا آنکه در انتخابات پارلمانی افغانستان برنده شد.

خانم جویا پس از آن نیز از جنجال برانگیز ترین اعضای مجلس نمایندگان افغانستان باقی ماند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.