روزنامه های تهران: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت

روزنامه های تهران: دوشنبه 31 اردیبهشت

روزنامه های صبح امروز تهران در صفحات اول خود از پاسخ اعراب به گفته های وزیرخارجه ایران در اجلاس Go to fullsize imageداووس در اردن، و مخالفت ها با مذاکره ایران و آمریکا نوشته و از بالارفتن نرخ بنزین از امروز؛ اظهار نظر درباره طرح جمع آوری اراذل و اوباش و تشکیل پلس حفاظت برای جهانگردانی که به ایران سفر می کنند خبر داده اند.

هم میهن، همبستگی و شرق گزارش هایی درباره بنزین و وضعیت آن دارد.

به نوشته اعتماد ملی رئیس کمیسیون انرژی مجلس از تاخیر دو هفته ‌ای‌ سهمیه ‌بندی بنزین خبر داده است و گفته این به معنای قطعی شدن تاخیر نیست، همانگونه که اظهارنظر معاون اجرایی احمدی‌ نژاد که بر اجرای بدون تاخیر سهمیه ‌بندی بنزین اصرار داشت نیز تا اینجای کار چندان با واقعیت مطابقت نداشته است.

به نوشته این روزنامه با اینکه محمود احمدی‌ نژاد در میان فرماندهان بسیج مدعی شد برای بعضی طرح‌ هایی که در دولت وی به اجرا درمی ‌آید حتی ۱۵ سال اندیشیده است، اما حداقل طرح سهمیه ‌بندی بنزین را باید از آن طرح‌ها مجزا کرد، چرا که این همه بلا‌تکلیفی و نابسامانی در اجرای طرحی که پانزده سال برای آن فکر شده باشد چندان منطقی و منطبق با واقعیت نیست.

آفتاب یزد در عنوان بزرگ صفحه اول خود خبر داده که از امروز بنزین لیتری صدتومان خواهد شد.

به گزارش این روزنامه اما به نظر می رسد که دولت برای اجرای طرح سهمیه بندی آماده نیست و اجرای بخش از قانون به مدتی دیگر واگذار شده است.

کیهان برای چندمین روز از اقدامات نیروی انتظامی که عکس و گزارش های آن در سراسر جهان منتشر شده است تجلیل کرده و نوشته الحق والانصاف که باید به نیروی انتظامی و دادستان تهران دست مریزاد گفت.

این روزنامه در جواب روزنامه هایی که نسبت به خشونت در خیابان ها اعتراض کرده اند نوشته حالا اگر هم چند مورد اینطوری باشد چه عیبی دارد؟ یعنی انتظار دارند با متجاوزین به جان و مال و ناموس مردم چطوری برخورد شود؟

در همین حال به نوشته روزنامه اعتماد جلسه دفتر سیاسی جبهه مشارکت قانون شکنی های اخیر به بهانه طرح امنیت اجتماعی را مورد بحث قرارداده و تأسف خود را نسبت به نقض مکرر قانون و خدشه دار شدن آشکار حقوق شهروندان در این طرح اعلام داشتند.

به نوشته اعتماد این گروه اصلاح طلب تاکید کرده اند که مقابله با امور و پدیده های ناهنجار حتی برخورد با اراذل و اوباش و قانون شکنان - که در ضرورت مقابله با آن جای تردید نیست- نباید توجیهی برای اعمال خشونت و زیر پا گذاشتن علنی قانون توسط مجریان و ضابطان آن باشد.

کیهان از اظهار نظر مدیر این روزنامه درباره روابط ایران و آمریکا در نشستی با جمعی دانشجو خبر داده و نوشته یکی از دانشجویان پرسید آیا کسانی درپی تهیه جام زهر دیگری نیستند؟ و حسین شریعتمداری با اشاره به نمونه هایی از اقتدار نظام و گسترش اصولگرایی گفت اگر قرار باشد جام زهر دیگری در میان باشد، این بار دشمنان نظام بایستی آن را بنوشند و چنانچه عاشورایی در پیش باشد، این دفعه دیگر یزیدها، شمرها و ابن زیادها کشته خواهند شد.

به نوشته اعتماد طرح چند روز قبل عده ای از نمایندگان برای تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران - امریکا به مناقشه ای در جلسه علنی مجلس تبدیل شده و در حالی که غلامعلی حداد عادل رئیس مجلس هم نطق تندی را علیه آمریکا ایراد کرد نمایندگان هم درگیر شدند.

اعتماد نوشته درگیری از زمانی آغاز شد که حسن کامران نماینده اصفهان خواستار اخراج نمایندگانی از مجلس شد که این طرح را ارائه داده اند. گفتنی است که هفته گذشته همزمان با ابراز علاقه رییس جمهوری و اقدامات دولت برای مذاکره با آمریکا ۱۵ نماینده مجلس از فراکسیون های سه گانه اصولگرایان، وفاق و کارآمدی و اقلیت هم طرح تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران - آمریکا را ارائه دادند اما پس از آخرین سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی که در آن مذاکره همه جانبه با آمریکا را رد کرده بود، موج تازه ای علیه این مذاکرات به راه افتاد.

به گزارش روزنامه شرق رپیس نیروی حفاظت از آثار باستانی با تاکید بر اینکه استفاده از ماموران حفاظت از گردشگران در تورها اجباری می شود گفته با راه اندازی گارد ویژه این ماموران آژانس های مسافرتی ملزم می شوند در تورهای گردشگری خود در مناطق پرخطر، نیروی نظامی به همراه ببرند.

به گفته سردار عباسعلی روحی قرار است دو هزار و ۲۰۰ نیروی نظامی برای حفاظت از گردشگران آموزش ببینند، تا با تهدیداتی که در سال های گذشته گردشگران با آن مواجه شده اند، مقابله کنند.

به نوشته شرق فرمانده پیش بینی کرده ماموران با لباس های نظامی همراه تورهای مسافرتی به نقاط نا امن سفر کنند و این سبب کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی جرائم شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.