در جست‌و جوی دوچرخه‌سواران ناپدید شده

در جست‌و جوی دوچرخه‌سواران ناپدید شده

شش ایرانی در تورنمنت دوچرخه سواری ‌FBD ناپدید شدند. این جالب‌ترین خبر دیروز روزنامه ایندیپندنت ایرلند بود.

در حالی که فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران مدعی است هیچ دعوتنامه‌ای از ایرلند برای شرکت در تور ‌FBD دریافت نکرده، 9 نفر چند هفته قبل برای حضور در این تورنمنت معرفی شدند. 9 نفری که چهار نفرشان سه‌شنبه و دو نفرشان پنجشنبه وارد ایرلند شده و همزمان با شروع مسابقات ناپدید شدند. <درموت دوینام>، مدیر برگزاری این مسابقات اولین نفری بود که به این تیم مشکوک شد: پنج عضو و چهار مقام مسوول دوچرخه‌سواری ایران قرار نبود تا شنبه به ایرلند بیایند اما چهار نفر سه‌شنبه به دوبلین آمدند. دوینام می‌گوید که با حضور این افراد در ایرلند با فدراسیون ایران تماس گرفته تا از سرنوشت 5 نفر دیگر آگاه شود. اما به او گفته شده که دوچرخه‌سواران ایرانی نتوانستند ویزا بگیرند و به همین دلیل در مسابقات شرکت نمی‌کنند.

دوینام از تماس با فدراسیون ایران صحبت می‌کند، اما جالب است که اعجازی مدیر روابط عمومی و روابط بین‌الملل فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران می‌گوید: از ایرلند هیچ دعوتنامه‌ای نیامده بود، ما هم هیچ تیمی را معرفی نکردیم. همین اتفاقات باعث شد روز گذشته این شایعه مطرح شود که افراد مرتبط با فدراسیون، سربرگ فدراسیون و اطلا‌عات این تورنمنت را در اختیار این افراد قرار داده‌اند. اما علی انصاری نایب‌رئیس موقت فدراسیون به ایسنا می‌گوید: <سفر آنها هیچ ارتباطی به ما ندارد. برای اعزام این تیم هماهنگی با فدراسیون انجام نشده.

مهدی فتحی، محمد راستار، امیر شاکری، مبین باقرزادگان، محمد طالعی و عباس طالعی (مربی) 6 دوچرخه‌سواری هستند که به گفته فراهانی مدیر حراست سازمان تربیت‌بدنی با جعل اسناد وارد ایرلند شده‌اند. فراهانی به ایسنا می‌گوید: <این موضوع از طریق وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی در حال پیگیری و بررسی است، تا بدانیم این افراد چگونه از ایران خارج شده‌اند.این 6 نفر در حالی در ایرلند ناپدید شده‌اند که فراهانی می‌گوید: <طبق اطلا‌عات نیز این افراد تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.