سایپا استقلال را برد و به صدر جدول رفت

سایپا استقلال را برد و به صدر جدول رفت

در فاصله دو هفته مانده تا پایان فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران، تیم سایپا موفق شد استقلال تهران، صدرنشین قبلی جدول، را شکست داده و خود به رده نخست جدول برود.
استقلال و سایپا
تک گل سیاوش اکبرپور در برابر دو گل محسن خلیلی به معنای شکست استقلال برابر سایپا بود

بعد از ظهر روز یکشنبه سی ام اردیبهشت (بیستم ماه مه)، دو تیم در ورزشگاه آزادی تهران و در حضور حدود هفتاد هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند و با آنکه تیم استقلال تا دقیقه 74 یک بر صفر از حریف پیش بود، در سه دقیقه دو گل دریافت کرد تا با توجه به پیروزی استقلال اهواز در دیدار همزمان، به رده سوم جدول سقوط کند.

گل استقلال تهران را سیاوش اکبرپور در دقیقه سی و ششم بازی به ثمر رساند. اما گل های دقایق هفتاد و چهارم و هفتاد و هفتم محسن خلیلی برای تیم سایپا بود که سرنوشت مسابقه را رقم زد.

این در حالی است که بازیکنان سایپا در ابتدای نیمه دوم مسابقه یک ضربه پنالتی را نیز توسط کاپیتان خود ابراهیم صادقی از دست دادند.

پیروزی دوباره تیم علی دایی برابر یاران صمد مرفاوی، مربی استقلال تهران، که به نوعی تکرار مسابقه رفت دو تیم بود، اعتراض هواداران آبی پوشان را به همراه داشت.

در دیگر دیدار برگزار شده روز یکشنبه، تیم استقلال اهواز در زمین میزبان خود فجرسپاسی شیراز به یک برد مهم دست یافت تا به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به سایپا در رده دوم جدول قرار بگیرد.

به این ترتیب با برگزاری بیست و هشت مسابقه از سی مسابقه این فصل، رقابت در صدر جدول حساس تر شده و به احتمال فراوان تعیین قهرمان به روز آخر کشیده خواهد شد، چرا که فاصله تیم های اول تا چهارم (سایپا، استقلال اهواز، استقلال تهران، پرسپولیس) تنها دو امتیاز است.

استقلال تهران: طالب لو، فکری (نوازی 84)، انصاریان، قربانی، کاظمی، امیرآبادی، یوسفی، طالب نسب، کوئیکه (علیزاده 72)، بائو (مجیدی 87)، اکبرپور

سایپا تهران: معمارزاده، حسینی، غلام نژاد، فرزانه، عشوری زاد، صادقی (دایی 70)، شریفی نسب، رجبی، یزدانی، مومن زاده (آرمیان 80) و خلیلی

گلزنان:
سیاوش اکبرپور (36) برای استقلال
محسن خلیلی (74 و 77) برای سایپا


جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال ایران تا پایان هفته بیست و هشتم به این شرح است:

جدول رده بندی لیگ برتر ایران

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.