جیمز تامسون و اولین پیروزی با آلفارومئو

جیمز تامسون و اولین پیروزی با آلفارومئو

جیمز تامسون راننده با سابقه بریتانیایی مسابقات تورینگ کار جهانی، برای اولین بار همراه تیم آلفارومئو در مسابقه صبح از سومین مرحله رقابتهای فصل جدید، پیروزی این مرحله را برای این تیم به ارمغان آورد. او پیش از این برای تیم سیئات رانندگی می کرد.
آلفارومئو
هر مرحله از مسابقات تورینگ کار در دو قسمت صبح و بعد از ظهر انجام می گیرد که مجموع امتیازات آن برای قهرمانی کل ثبت می شود

نفرات دوم و سوم به ترتیب نیکولا لارینی راننده ایتالیایی تیم شورولت و ایوان مولر راننده فرانسوی تیم سیئات شدند.

این مرحله در پیست والنسیا در اسپانیا برگزار شد و یکی از پر حادثه ترین های فصل جدید بود.

پیچ اول در پیست والنسیا، برای سبقت و رسیدن به نفرات اول یکی از هیجانی ترین و مشهورترین پیچهای پیست های اتومبیلرانی در جهان است که این بار نیز شاهد برخورد چندین اتومبیل بود که با وجود قرار گرفتن اتومبیلها در مسیر پیست و تکه های اتومبیل های تصادف کرده باعث شد تا اتومبیل ایمنی از جایگاه خارج شد و مسابقه تا سه *لپ پشت این اتومبیل ادامه پیدا کرد.

اتومبیل ایمنی زمانی که تصادف شدید باشد و اتومبیل یا تکه های آن در مسیر پیست قرار بگیرند از جایگاه خارج می شود و مسابقه تا زمانی که مسیر پیست توسط دست اندرکاران محلی پاک نشد پشت این اتومبیل ادامه خواهد داشت و هیچ راننده ای حق سبقت یا رقابت با دیگری را ندارد.

از رانندگانی که در پیچ اول از مسابقه خارج شدند می توان از گابریل تارکوئینی از ایتالیا، تیاگو مونترو راننده پرتغالی از تیم سیئات، آلکس زاناردی از ایتالیا و فلیکس پورتیرو از اسپانیا و از تیم بی ام و، و راب هاف راننده بریتانیایی تیم شورولت نام برد.

راب هاف که این پیست برایش خوش شانسی در بر ندارد برای سومین سال پیاپی است که در همین پیچ با اتومبیل دیگری برخورد می کند و از مسابقه حذف می شود.

آگوستو فارفوس راننده برزیلی تیم بی ام و، صدر نشین جدول فعلی این فصل تنها دو دور تا پایان مسابقه، با یک سبقت اشتباه به گوشه خاکی پیست کشیده شد و از مسابقه خارج شد اما همچنان با ۲۸ امتیاز در صدر جدول این مسابقات قرار دارد.

هر مرحله از مسابقات تورینگ کار در دو قسمت صبح و بعد از ظهر انجام می گیرد که مجموع امتیازات آن برای قهرمانی کل ثبت می شود.

--------------------------------------------------------------------------------
*لپ Lap: به هر دور از مسابقه به صورت کامل در مسیر پیست، لپ گفته می شود.

 
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.