اگر مشترکی چندین بار MMS مستهجن بفرستد

اگر مشترکی چندین بار MMS مستهجن بفرستد به فهرست سیاه می رود

رییس کمیته ارتباطات و مخابرات مجلس گفت: تصاویر و فیلم‌های ارسالی به وسیله تلفن همراه ،"ام.ام.اس ‪ ،" MMS‬جزو مصادیق حریم خصوصی افراد است و کنترل آن از موارد شنود و غیرقانونی است مگر اینکه با حکم دادگاه صورت گیرد.MMS via Vodafone Live

رمضانعلی صادق‌زاده در گفت‌وگو با ایرنا با استناد به اینکه مبادله صوت، "اس.ام.اس ‪ " SMS‬و ام.ام.اس ‪ MMS‬چون بین دو طرف خط تلفن همراه است، افزود: کنترل آنها دارای چارچوب قانونی نیست.

نایب اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: همان‌گونه بر اساس قانون اساسی شنود مکالمه دو نفر، به هر نحوی مگر با حکم دادگاه برای کشف جرم یا موارد مشابه، ممنوع است، در مورد اس.ام.اس یا ام.ام.اس هم کنترل باید با حکم دادگاه و یا شکایت دریافت‌کننده متن یا تصاویر ناخواسته باشد.

اخیرا شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابلاغیه‌ای از وزارت ارتباطات خواست تا کنترل لازم را در زمینه ارسال ام.ام.اس‌ها انجام دهد.

رییس هیئت مدیره شرکت مخابرات نیز با اشاره به اینکه ابلاغیه شورای انقلاب فرهنگی کلی بود، به خبرنگار ایرنا گفت: مخابرات طرحی را برای سالم‌سازی فضای ام.ام.اس در حال تهیه دارد که طبق آنها اپراتورها، مراکزی برای رسیدگی به شکایت گیرندگان ام.ام.اس‌های ناخواسته تشکیل خواهند داد.

وفا غفاریان افزود: بر اساس این طرح، اگر مشترکی چندین بار ام.ام.اس- های نامطلوب و مستهجن ارسال کرد، در فهرست سیاه قرار گیرد و ممکن است ارتباط ام.ام.اس وی قطع شود و در مراحل بعد به مراجع قضایی معرفی شود.

صادق‌زاده در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به اینکه حتی از طریق ام.ام.اس ممکن است تصاویر یا فیلم‌های خانوادگی ارسال شود، گفت: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق آنچه خوانده‌ام با درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.

رییس کمیته ارتباطات و مخابرات مجلس افزود: از نظر فنی امکان فیلترینگ ام.ام.اس وجود دارد، ولی به خاطر حجم زیاد هزینه‌بردار است، هر چند هنوز اجرا نشده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.