برخورد قاطع تا آخرین اوباش‌گر ادامه دارد

برخورد قاطع تا آخرین اوباش‌گر ادامه دارد

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: برخورد قاطع نیروی انتظامی تا آخرین فرد اراذل و اوباش در تهران ادامه خواهد داشت.
  
به گزارش فارس، احمدرضا رادان در گفت‌وگوی ویژه شنبه‌شب شبکه 2 سیما، افزود: طرح ارتقای امنیت اجتماعی از یک ماه پیش با برخورد با بدپوششی، اراذل، مزاحمان نوامیس، معتادان پرخطر و توزیع‌کنندگان موادمخدر آغاز گردیده و اراذل و اوباش در 3 گروه خطرناک، نوچه‌ها و افراد تحت تأثیر آنها شناسایی و با آنها برخورد قاطع می‌شود.
رادان تصریح کرد: نزدیک به 100 نفر از اراذل در گروه 1 تاکنون دستگیر و 20 تا 30 نفر دیگر در این گروه وجود دارند و در گروه 2 نیز حدود 300 نفر دستگیر و در گروه 3 هم تاکنون 700 نفر دستگیر شده‌اند.


وی گفت: بعضی از این اراذل آثار 10 تا 99 ضربه چاقو و قمه و خالکوبی‌ بر روی بدنشان برای ترساندن مردم وجود داشت.


فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد گردش کار شناسایی و دستگیری اراذل و اوباش گفت: برای برخورد با بعضی از جرائم مشهود نیروی انتظامی رأساً اقدام می‌کرد و بعضی هم براساس مأموریت پنهانی نیروی اطلاعاتی و با هماهنگی مقامات قضایی در ستاد جرائم خاص پیگیری و با آنان برخورد شده است.


رادان از همکاری نیروهای اطلاعاتی، پلیس امنیت، بسیج محل، دادسرای انقلاب اسلامی و گزارش مردمی در طرح برخورد با اراذل و اوباش تشکر کرد و گفت: پلیس آگاهی، پلیس مبارزه با مواد مخدر، یگان ویژه و سرکلانترها در این طرح مشارکت داشتند.


فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با توجه به قرار گرفتن 3 گروه از اراذل در کنار هم کار آنها را شبکه‌ای خواند و گفت: اقدامات برخی از آنها محدود به محله است، برخی منطقه‌ای و گروه‌هایی با هماهنگی سایر شبکه‌ها اقدام به اعمال مجرمانه در سطح شهر تهران می‌کردند.


رادان از خوشحالی و پشتیبانی مردم از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی خبر داد و گفت: تا زمانی که رضایت مردم و پشتوانه قضایی و قانونی در این طرح وجود دارد، برخورد قاطع تداوم می‌یابد.


وی گفت: برخورد نیروی انتظامی به قدری اثرگذار بود که یکی از ارذال مشهور از ترس دستگیری و جمع‌آوری خود، اعلامیه مجلس ترحیمش را پخش کرده و مخفی شده بود که مأموران وی را در مخفیگاهش دستگیر و اعلامیه فوتش را به دستش دادند.
رادان در ادامه تصریح کرد: این طرح تا زمانی که ردیف‌های 2 و 3 اراذل وجود دارند نیز ادامه دارد و اشرار یا باید فرار کنند یا خود را تسلیم نمایند و در غیر این صورت آرامش زمانی به زندگی‌ آنان باز می‌گردد که اعمال خلاف خود را کنار بگذارند.


+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.