سارکوزی در‌خواست‌ مجاهدین خلق را نپذیرفت

سارکوزی در‌خواست‌ مجاهدین خلق را نپذیرفت

اکثر مقامات آمریکایی به ویژه خانم رایس از یک طرف و مجاهدین(منافقین) از سوی دیگرGo to fullsize image از خانم رویال حمایت می‌‏کردند اما افکار عمومی فرانسه او را انتخاب نکرد. اما در حقیقت پس از بلر و آمدن سارکوزی در اروپا با یک رویکرد متفاوت روبرو هستیم. که در صحنه بین المللی قابل تامل و هشدار است ، هشدار از این بابت که نکند نفوذ ایران که اکنون در خاورمیانه غیر قابل کنترل شده به سمت اروپا کشیده شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک پایگاه اپوزوسیون خارج نشین در یادداشت سردبیر خود پیرامون شکست سگولن رویال در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نوشت: پیروزی سارکوزی چنین پیامی دارد: اکثر مقامات آمریکایی به ویژه خانم رایس از یک طرف و مجاهدین خلق(منافقین) از سوی دیگر از خانم رویال حمایت می‌‏کردند اما افکار عمومی فرانسه او را انتخاب نکرد. ما در حقیقت پس از بلر و آمدن سارکوزی در اروپا با یک رویکرد متفاوت روبرو هستیم. که در صحنه بین المللی قابل تامل و هشدار است ، هشدار از این بابت که نکند نفوذ ایران که اکنون در خاورمیانه غیر قابل کنترل شده به سمت اروپا کشیده شود.

این پایگاه اپوزوسیون خارج نشین نقش گروهک مجاهدین خلق (منافقین) را در گسترش متحدان ایران به اروپا حائز اهمیت دانست و گفت: قدرت ایران به دهها دلیل در حال افزایش است و یکی از ان اینست که اینان (منافقین) با عملکرد احمقانه خود روز به روز علی رغم اهداف خود به قدرت ایران می افزایند.

این گزارش در ادامه به نقل از خبر خبرگزاری فرانسه می افزاید: این گروهک در فهرست گروه های تروریستی آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد و از خصومت دیرینه ای با « ژاک شیراک » رئیس جمهور یپشین فرانسه و « نیکلا سارکوزی » رییس جمهور امروز فرانسه برخوردار است ولی پس از پیروزی سارکوزی اعضای مجاهدین حداقل 4 بار درخواست حضوری و کتبی داشتند که بتوانند با رییس جمهور فرانسه دیدار کنند ولی وی هرگز اعتنایی به درخواست های آنان نکرد.

سایت اپوزوسیون خارج نشین ادامه می دهد: این خبر را خبرگزاری فرانسه هفته گذشته بر روی خروجی خود قرار می دهد که با فشار برخی مراکز حذف می شود و مسوولین سایت(اپوزوسیون) این موضوع را از طریق یکی از مسوولان خبرگزاری فرانسه متوجه می شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران خبرگزاری فرانسه پیش از انتخابات ریاست جمهوری گزارش داد: تعداد معدودی زنان ایرانی ، عراقی و فرانسوی در گردهمایی مجاهدین خلق (منافقین) که به منظور حمایت از خانم رویال برپا شده بود شرکت کردند.

 در این گردهمایی یک پارچه نوشته با این مضمون به چشم می خورد : « زنان عراق ایران و فرانسه : حامی خانم رویال برای صلح و علیه بنیادگرایی » . همچنین در بیانیه این گروه ها که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده آمده است : « ما از همه دوستان خود به ویژه فرانسوی ها درخواست می کنیم که به خانم رویال رای بدهند. »

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.