مشاور رایس: سپاه پاسداران یکی از موضوعات مذاکره

مشاور رایس: سپاه پاسداران یکی از موضوعات مذاکره ما با ایرانی ها خواهد بود


"دیوید ساترفیلد" از مشاوران ارشد "کاندولیزا رایس" وزیر امورخارجه آمریکا تاکید کرد که مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا درعراق در تاریخ 28 ماه می آینده به هیچ موضوعی به جزء موضوع عراق نخواهد پرداخت.

وی دولت ایران را به دخالت در حملات مسلحانه علیه نظامیان آمریکایی درعراق متهم کرد و گفت:" مشکلات موجود با ایران و مربوط به پرونده هسته ای این کشور در زمان ومکان دیگری مورد گفت وگو قرار خواهد گرفت به ویژه در زمان گفت وگو با "خاویر سولانا" هماهنگ کننده ارشد سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا.

مسوول امورهماهنگی در وزارت امور خارجه آمریکا که با روزنامه "الحیات" چاپ لندن گفت وگو می کرد، در پاسخ به سوالی درباره اینکه انتظار شما از مذاکره با ایرانی ها در نشست بغداد چیست و مذاکره کنندگان در چه سطح با یکدیگر دیدار خواهند کرد؟‌گفت: "تاکنون از سطح حضور طرف ایرانی آگاه نشده ایم چرا که آنها در این باره به ما اطلاعاتی نداده اند.

وی افزود: البته تمام تلاش ما در مذاکرات این است که بر روی موضوع قاچاق اسلحه به عراق و روند آموزش شورشیان عراق گفت و گو کنیم زیرا آموزش مهاجمان مسلح (شورشیان) با آگاهی دولت ایرن و به وسیله سپاه پاسداران انجام می شود.

ساترفیلد اضافه کرد:" نمی دانم که ایرانی ها چه موضوعی را مطرح خواهند کرد ولی به هر حال نمی خواهیم هزینه ای را بابت حمایت از نیروهای نظامی خود درعراق متحمل شویم.

مشاور رایس مدعی شد: حملات علیه نظامیان آمریکایی درعراق با تشویق ایران صورت می گیرد. ما خواهان عراقی آرام ، صلح طلب و باثباتی هستیم که با تمامی همسایگان خود ازجمله ایران دارای رابطه حسنه باشد است.

گفتنی است امریکایی ها تا کنون نتوانسته اند مدرکی برای اثبات نقش ایران و به ویژه سپاه پاسداران در نا آرامی ها یعراق ارائه دهند .

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.