عسل بدیعی: عاشق بازی در تئاتر هستم

عسل بدیعی: عاشق بازی در تئاتر هستم

  عسل بدیعی پس از سال‌ها حضور در سینما و تلویزیون، تصمیم گرفته است، بازیگری تئاتر را هم تجربه کند.
    او برای نخستین‌بار در نمایش «روایت محبوب توی تلفن» به کارگردانی شهره سلطانی در کنار زهرا داوودنژاد روی صحنه می‌رود و معتقد است تجربه‌ای نه چندان سنگین را انتخاب کرده تا مسیر شروع شده را رها نکرده و ادامه دهد. او در گفت‌وگو با «تهران امروز» در مورد جزئیات این حضور می‌گوید:


    
    پس از سال‌ها حضور در سینما و تلویزیون سراغ بازی در تئاتر رفته‌اید، چطور شد که تصمیم گرفتید این تجربه را داشته باشید؟
    به عنوان یک بازیگر بسیار علاقه داشتم که تجربه‌ای هم در زمینه بازیگری تئاتر داشته باشم. از همین‌رو زمانی که پیشنهاد نمایش شهره سلطانی مطرح شد تصمیم گرفتم این کار را بپذیرم.
    چرا این نمایش را به عنوان اولین کار انتخاب کردید؟
    قصد نداشتم در اولین کارم تجربه سنگینی را از سر بگذرانم به همین خاطر کاری را پذیرفتم که به لحاظ حجم کار نقشی نسبتاً سبک دارد، این نقش فرصت آن را فراهم می‌کند که بتوانم خودم را در عرصه تئاتر محک بزنم.
    نمی‌خواستید ورودتان به تئاتر همانند آغاز کارتان در سینما چشمگیر باشد؟
    سنگ بزرگ علامت نزدن است. نقشی که در این نمایش برعهده دارم فرصت مناسب آنکه بتوانم به تجربه‌ای مناسب برسم را فراهم می‌کند به همین خاطر معتقدم انتخاب درستی کرده‌ام.
    ویژگی‌های نقشتان چیست؟
    این نمایش تک پرسوناژ نیست و غیر از من 4 بازیگر دیگر هم در آن حضور دارند، این مساله کار مرا سبک می‌کند اما خود نقش ویژگی‌های خاصی دارد، از جمله اینکه دیالوگی ندارد و من باید تمامی آنچه را که خواسته نقش است با حرکات منتقل کنم.
    همکاری با شهره سلطانی چطور است؟
    او مدت‌ها در زمینه تئاتر فعالیت کرده است و جزو کارگردانان صاحب نام تئاتر است. تاکنون از تجربیات او در زمینه تئاتر استفاده بسیاری کرده‌ام.
    نتیجه این همکاری تا این مرحله رضایت‌بخش است؟
    در آغاز راه احساس نمی‌کردم آماده‌سازی نمایش به این سرعت پیش برود، اما به دلیل همکاری خوب اعضای گروه و تجربیات شهره سلطانی در زمینه کارگردانی کار پیشرفت خوبی داشته است و با توجه به روند کار معتقدم در نهایت با نمایشی قابل توجه روبه‌رو شویم.
    قصد دارید بازیگری در تئاتر را ادامه دهید؟
    همواره عاشق تجربه کردن بازی در تئاتر بوده‌ام. مدت‌ها مشغله‌های شخصی و کاری‌ام فرصت این تجربه را فراهم نکرد اما اکنون که وارد مسیر شده‌ام قطعاً آن را ادامه خواهم داد.
    «روایت محبوب توی تلفن» چه زمانی اجرا می‌شود؟
    این نمایش برای اجرا در جشنواره بانوان آماده می‌شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.