۱تماس تلفنی ایران می تواند منطقه را با خاک ...

یک تماس تلفنی از ایران می تواند منطقه را با خاک یکسان کند

روزنامه "الشرق الاوسط" چاپ عربستان در شماره اخیر خود مدعی شد که ایران مسئول مستقیم درگیری های خونین بین دو حزب "حماس و فتح" در فلسطین و تحریک کننده حزب الله برای سرنگونی دولت لبنان است.

این روزنامه به قلم "عبدالرحمن الرشید"، مقاله نویس سعودی و مدیرکل شبکه تلویزیونی العربیه نوشت: ایران یک بازیگر کلیدی در منطقه است که در عراق، لبنان و فلسطین دست دارد و از فعالیت های خصمانه در برخی کشورهای حاشیه خلیج (فارس) حمایت می کند و از همه مهم تر پروژه هسته ای ایران باعث ایجاد ترس و نگرانی در منطقه شده که حتی بیشتر از اسرائیل منطقه را می ترساند!

الشرق الاوسط نوشت: سوء استفاده از اختلافات سال به سال تشدید می شود و همه ما را به سمت وضعیت پیچیده ای سوق می دهد. در طول چند روز اخیر این مساله به سادگی در بیروت و غزه قابل رویت بوده که یک تماس ساده تلفنی می تواند منطقه را با خاک یکسان کند.

نگاه کنید که چه تعداد فلسطینی در اثر درگیری فتح و حماس کشته شده اند و چگونه حزب الله آتش را به سمت فواد سینیوره، نخست وزیر لبنان گشوده است.

این مسائل ثابت می کند که یک تماس تلفنی (از جانب ایران) می تواند جرقه جنگ را بزند و در مقابل تماس دیگری می تواند آتش جنگ را در یک نمایش قدرت خاموش کند.

گفتنی است روزنامه الشرق الاوسط به جزئیات ادعای خود مبنی بر نقش ایران در تحریک جنگ های داخلی در فلسطین و لبنان اشاره ای نکرده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.