لوازم جدید خبرنگاری در عراق: ریش و چفیه

لوازم جدید خبرنگاری در عراق: ریش و چفیه

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در گزارشی با اشاره به وضعیت بسیار خطرناک خبرنگاران در عراق نوشت که بسیاری از خبرنگاران خارجی درعراق برای درامان ماندن از خطرات و آدم ربایی ها ،‌ لباس عربی برتن می کنند و ریش می گذارند تا بومی جلوه کنند.Go to fullsize image

این گزارش می افزاید:" فعالیت رسانه ای درعراق هم اکنون به عنوان یکی ازخطرناک ترین حرفه ها درعراق مطرح است. چه برای خبرنگاران عراقی و چه برای همکاران خارجی آنها. هیچ ماهی نیست که درآن حداقل برای یکی اعضای این حرفه حادثه یا اتفاقی نیافتد؛ حرفه ای که نام حرفه مرگ را روی آن نهاده اند."

در ادامه این گزارش آمده است: "خبرنگاران خارجی درعراق به دلیل سوء اوضاع امنیتی درعراق از محدودیت های بسیاری در کار خود رنج می برند همچنین رسانه های آنها نیز ترس بسیاری از ربوده شدن و قتل خبرنگاران خود دارند. این درحالی است که گروه های مسلح در کمین خبرنگاران هستند تا آنها را بربایند و موسسات اطلاع رسانی و کشورهای آنها را برای به دست آوردن مبلغی به دردسر بیاندازند. لذا خبرنگاران خارجی مجبور شده اند تا برای ادامه فعالیت خود جانب احتیاط را داشته باشند.

الشرق الاوسط اضافه می کند:" هم اکنون فعالیت خبری در عراق با ملزومات دیگری نیز همراه شده است از جمله برتن کردن لباس هایی عربی و پوشاندن سر با چفیه. همچنین بسیاری از این خبرنگاران سعی دارند تا با گذاشتن ریش نشان دهند که بومی این منطقه هستند.

بسیاری از خبرنگاران خارجی نیز ازعراقی هایی که زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند؛ بهره می برند.

همراهان عراقی به خبرنگاران خارجی کمک می کنند تا بتوانند بهتر گزارش و داستان های خبری خود را تهیه و تنظیم کنند.

هم اکنون هیچ خبرنگارخارجی درعراق نیست که خود را از همراهان بومی این کشوربی نیاز بداند."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.