باخت 'تلخ' فینیکس، برد 'زشت' نیوجرزی

باخت 'تلخ' فینیکس، برد 'زشت' نیوجرزی

سن آنتونیو در دقایق پایانی بازی پنجم نیمه نهایی کنفرانس غرب، با بهره گیری از فشار جسمی وارد شده بر بازیکنان فینیکس، این تیم را 88 به 85 شکست داد.
تیم دانکن فوروارد سن آنتونیو
تیم دانکن، در غیاب آماره استودامایر، 21 امتیاز، 12 ریباند و 5 بلاک شات بدست آورد

فینیکس که دوبازیکنش (آماره استودامایر و بوریس دیا) را بخاطر محرومیت در اختیار نداشت، در سه کوارتر ابتدای بازی، تحت تاثیر حساسیت ایجاد شده بخاطر این دو محرومیت، هر آنچه در توان داشت را در زمین عرضه کرد و حتی تا پنج دقیقه به پایان بازی 8 امتیاز از میهمان خود پیش بود.

اما فشار جسمی وارد شده بر استیو نش، شان ماریون و راجا بل، که هر کدام 45 دقیقه در زمین حاضر بودند، و عملکرد ضعیف لئاندرو باربوسا (که به عنوان بهترین بازیکن ذخیره فصل ان بی ای دست یافته) به بازیکنان سن آنتونیو، به ویژه مانو جینوبلی که در کوارتر چهارم 15 امتیاز کسب کرد، فرصت داد تا در ظرف سه دقیقه بازی را به تساوی بکشانند و 36 ثانیه به پایان، با یک شوت سه امتیازی از بروس بوئن، سه امتیاز پیش بیفتند.

محرومیت بازیکنان فینیکس (درپی جنجال ایجاد شده در بازی قبل دو تیم) بیشترین تاثیر را بر این تیم داشت و سن آنتونیو توانست، با پایین آوردن سرعت بازی این تیم، روند بازی را به میزبان دیکته کند.

برخی تماشاگران فینیکس پلاکاردهایی در دست داشتند که در آنها شعارهایی علیه دیوید استرن و استو جکسون، دو مقام ارشد اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا که مسئول صدور حکم محرومیت بازیکنان فینیکس هستند، نوشته شده بود.

بازی های دو تیم با نتیجه سه بر دو به سود سن آنتونیو دنبال می شود.

برد 'زشت' نیوجرزی

جیسون کید
جیسون کید، گارد راس نیوجرزی 20 امتیاز و9 ریباند داشت و 8 بار توپ را لو داد

برای کلیولند همه چیز آماده بود تا با پیروزی در زیمن خود به فینال کنفرانس شرق صعود کند، اما علی رغم عملکرد تهاجمی بسیار ضعیف از سوی نیوجرزی، میزبان نشان داد که می توان از "بد"، بدتر هم بود.

دیدار پنجم دو تیم، در شرایطی که کلیولند در مجموع چهار بازی گذشته، سه بر یک از حریف خود پیش بود، به یک نبرد دفاعی بدل شد و این نبرد تا آنجا پیش رفت که در کوارتر چهارم، دوتیم در مجموع 19 امتیاز کسب کردند.

نیوجرزی که در کوارتر سوم توانست از میزبان 22 امتیاز پیش بیفتد، به هر زحمتی توانست برتری را تاپایان حفظ کند که البته این رویداد کم از معجزه نداشت.

در کوارتر چهارم، نیوجرزی از 15 شوت، تنها یک شوت را به ثمر رساند و به تنها تیمی در تاریخ ان بی ای بدل شد که در یک مسابقه مرحله حذفی، درحالی پیروز می شود که کمتر از نیمی از پرتاب های پنالتی خود را به ثمر رسانده است.

از سوی دیگر، در این شب رکوردهای منفی، لری هیوز، گارد کلیولند، از 17 شوت تنها 3 شوت را وارد سبد نیوجرزی کرد که با رکورد پایین ترین درصد شوت در یک مسابقه مرحله حذفی در دو سال گذشته برابری کرد.

کل تیم کلیولند هم در کوارتر چهارم در پرتابها آمار مشابهی داشت.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.