تأسیس کارخانه تولید ماءالشعیر در ایران

تأسیس کارخانه تولید ماءالشعیر در ایران

طبق توافق یک مؤسسه ایرانی با شرکتی اتریشی به زودی در ایران کارخانه ای تأسیس می شود که آبجوی غیر الکلی (ماءالشعیر) تولید خواهد کرد.
شرکت اوتاکرینگر
تولید سالانه ماء الشعیر شرکت اتریشی در ایران 60 میلیون لیتر در سال پیش بینی شده است

شرکت اوتاکرینگر که از کارخانه های بزرگ آبجوسازی اتریش است اعلام کرده است که با یک شرکت ایرانی برای تولید آبجوی غیر الکلی به توافق رسیده و قرارداد نهایی را امضا کرده است.

حجم قرارداد که زیر نظر اتاق تجارت اتریش به امضا رسیده ۲۵ میلیون یورو (حدود ۱۶ میلیون پوند یا ۳۰ میلیون دلار) است. رسانه های اتریش به تفصیل درباره توافق گزارش داده و آن را موفقیتی برای صنایع آبجوسازی کشورشان دانسته اند.

بنا به اطلاعیه کارخانه اوتاکرینگر، کارخانه تازه، در ۲۰۰ کیلومتری شهر تهران احداث می شود و در مرحله اول سالانه ۶۰ میلیون لیتر آبجوی غیر الکلی تولید می کند.

برنامه کارخانه این است که در مرحله اول، سه محصول مختلف با طعم های لیموترش، تمشک و سیب تولید کند.

طبق اطلاعیه ای که منتشر شده است، کارخانه اوتاکرینگر به شرکت ایرانی در تولید و همچنین بازاریابی و احتمالا صدور تولیدات کمک می کند.

اوتاکرینگر
آبجوی تولیدی شرکت اوتاکرینگر "نول کوما یوزف" نام دارد، اما احتمال دارد که محصول شرکت ایرانی، با نام دیگری به بازار بیاید

در گزارش ها، از "شرکت صنایع غذایی کیلو" به عنوان طرف ایرانی قرارداد تولید آبجوی غیر الکلی نام برده شده است.

دو شرکت ایرانی و اتریشی در نظر دارند نخستین فرآورده های کارخانه را تا دو سال دیگر به بازار عرضه کنند. توماس زاوتنر سخنگوی کارخانه اوتاکرینگر در گفتگویی با بی بی سی ضمن تائید این موضوع گفت: "ساخت کارخانه در ایران شروع شده و برای آماده کردن بازار ایران، محموله نسبتا کوچکی از فرآورده های اوتاکرینگر از وین به ایران فرستاده شده است تا بازار مواد نوشیدنی و مصرف کنندگان ایرانی با آبجوی ما آشنا شوند."

بنا به آگهی منتشر شده، زیگی منتس مدیر شرکت اوتاکرینگر پس از امضای قرارداد گفته است: "معروف است که آبجو آدمها را به هم نزدیک می کند و آنها را به هم پیوند می دهد. شاید این آبجوی ما سرانجام موفق شود ایران و آمریکا را با هم آشتی دهد، چون می دانیم که از توپ و تانک هیچ کاری ساخته نیست."

آبجوی تولیدی شرکت اوتاکرینگر "نول کوما یوزف" نام دارد، اما احتمال دارد که محصول شرکت ایرانی با نام دیگری به بازار بیاید.

در حال حاضر شرکت های ایرانی نظیر بهنوش آبجوی غیر الکلی (ماءالشعیر) تولید می کنند و بخش عمده بازار ایران در اختیار شرکت های ایرانی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.