ممنوعیت آستین کوتاه در ادارات دولتی؟

ممنوعیت آستین کوتاه در ادارات دولتی؟

همزمان با ادامه طرح مبارزه با بدحجابی در کشور، شورای فرهنگ عمومی به ریاست حسین صفار هرندی وزیر ارشاد، دستورالعمل‌هایی جهت یکسان‌سازی مبارزه با بدحجابی به کلیه ادارات و نهادهای دولتی ابلاغ کرده است و بنابر اخبار رسیده به آفتاب، طرح عفاف در ادارات از این هفته آغاز شده است.
به گزارش خبرنگار سیاسی آفتاب این طرح که با نام «راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب» تدوین شده کارمندان کلیه سازمان‌ها، ادارات و بانک‌های دولتی را ملزم به رعایت دستورالعمل پوششی خاصی کرده است.
بنابر شنیده‌ها مردان کارمند در این نهادها و ادارات دولتی نمی‌توانند از لباس‌های آستین کوتاه، شلوارهای جین و یا کتان استفاده کنند و زنان نیز ملزم به استفاده از مانتوهای مشکی و بلند و شلوارهای سیاه پارچه‌ای شده‌اند.
یک منبع موثق در گفت‌وگو با آفتاب همچنین از حضور نیروهای حراست در مقابل در ورودی برخی اداره‌ها و بانک‌ها جهت تذکر دادن به کارمندان بدحجاب خبر داد.

گفتنی است این طرح تنها شامل پوشش و حجاب کارمندان نیست و قرار است تغییراتی در معماری داخلی سازمان‌ها و ادارات دولتی انجام شود به گونه‌ای که امکان اختلاط غیرضروری زنان و مردان در آن‌ها به حداقل برسد.

مقامات مسئول تاکنون در این‌باره اظهارنظری نداشته‌اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.