حکمتیار:اگر ایران نبود امریکا نمی توانست به افغانستان و عراق حمله کند!

حمله شدیداللحن "حکمتیار" به ایران: اگر ایران نبود امریکا نمی توانست به افغانستان و عراق حمله کند!
حکمتیار در فیلمی که از شبکه العربیه پخش شد با حمله شدید به ایران، این کشور را به تلاش بر ضد منافع افغانستان متهم کرد و گفت: اگر همکاری ایران نبود ایالات متحده امریکا نمی توانست به افغانستان و عراق حمله کند.

حکمتیار افزود : انچه این روزها درباره اختلاف میان امریکا و ایران گفته می شود چیزی جز تبلیغات و شایعات نیست که دستگاههای اطلاعاتی ان را رواج می دهند اگر کمک ایران به ارتش امریکا نبود ایالات متحده امریکا قادر نبود به عراق و افغانستان حمله کند ایران از جبهه ائتلاف شمال حمایت می کرد که با تانکهای امریکایی وارد افغانستان شد .

در ادامه این نوار حکمتیار ادعاهای واهی علیه ایران درباره دخالت در امور داخلی افغانستان را مطرح کرد و گفت : ایران همچنان در امور داخلی افغانستان از طریق همپیمانانش در ائتلاف شمال دخالت می کند.

وی تاکید کرد: بر اساس اطلاعاتی که دارد اسامه بن لادن رهبر القاعده زنده است و تنها از نظر رسانه ای پنهان شده است.

حکمتیار گفت : خبرنگاران از من درباره دیدار با بن لادن سئوال کرده اند من به انها می گویم بله با بن لادن دیدار کرده ام اما در زمانی خاص و تحت شرایط ویژه .

وی گفت: برخی شایعه می کنند که افغانها برادران مجاهد خود ( اشاره به اعضای القاعده) را تحویل می دهند اما معتقدم که قضاوت درباره همه مردم اشتباه است دلیل من این است که در تورا بورا با وجود انکه مجاهدان در ان منطقه در معرض بمباران شدید و محاصره قرار داشتند اما انها به برادرانشان برای نجات از بمباران کمک کردند .

در ادامه این نوار حکمتیار گفت : به نظر من و بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارم معتقدم که اسامه در قید حیات است و اعتقاد دارم بهتر است انها زیاد در رسانه ها ظاهر نشوند و منطق حکم می کند که انها(رهبران القاعده) بیانیه ها یا نوارهایی صادر نکنند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.