روزنامه های تهران: دوشنبه ۲۴ اردیبهشت

روزنامه های تهران: دوشنبه 24 اردیبهشت

روزنامه های امروز صبح تهران در صدر گزارش های خود از زبان سخنگوی وزارت خارجه از آمادگی ایران و آمریکا برای مذاکره مستقیم خبر داده و در مقالاتی به اظهار نظر درباره آن پرداخته اند و در گزارش های دیگر خود اخبار تازه ای از گزارش دیوان محاسبات که موجب صدور دستور عزل مدیران بیمه توسط رییس جمهور شد، گزارش هایی درباره نگرانی نمایندگان مجلس از بلاتکلیفی در تعیین قیمت بنزین و هشدار نسبت به احتمال شیوع وبا در تهران را منتشر کرده اند.Go to fullsize image

کیهان از زبان مدیر این روزنامه نوشته آمریکا مذاکره را فقط برای مذاکره می خواهد، نه برای حل و فصل مسایل فیمابین و به محض آنکه ایران به مذاکره با آمریکایی ها تن دهد، در حقیقت خواسته آنها بعد از ۲۸ سال را برآورده ساخته است.

به گفته حسین شریعتمداری، مدیر کیهان، اعلام سخنگوی وزارت خارجه مبنی بر آمادگی برای مذاکره با آمریکا در بغداد بر سر مسایل عراق، خطایی بزرگ و استراتژیک است که اگر انجام پذیرد خسارت های ناگوار و جبران ناپذیری را برای ایران در پی خواهد داشت.

مدیر کیهان گفته است معتقدم مذاکره با آمریکا دست دادن با شیطان و رقصیدن با گرگهاست.

روزنامه جمهوری اسلامی با این مقدمه که هر روز که میگذرد نکات بیشتری درباره تمایل مسئولان به برقراری رابطه با آمریکا آشکار می گردد از قول رئیس سازمان تربیت بدنی نوشته محدودیتی برای ارتباط ورزشی با آمریکا نداریم.

این روزنامه افزوده تاکنون با انگشت نگاری قهرمانان ایرانی رفتار تحقیرآمیز نسبت به آن ها شده درحالیکه کشتی گیران آمریکایی که چندی قبل به ایران آمده بودند علیرغم الزام قانون مصوب مجلس در مبادی ورودی کشورمان انگشت نگاری نشدند.

خبری از قول سخنگوی وزارت امورخارجه که اعلام داشته که نمایندگانی از ایران و آمریکا به زودی در بغداد با همدیگر مذاکره خواهند کرد عنوان اصلی بیشتر روزنامه امروز صبح تهران است و آفتاب یزد برای سومین روز عنوان اصلی خود را به مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا اختصاص داده است.

آفتاب یزد در سرمقاله خود به یادآورده که از ماه قبل لحن آمریکا تعدیل یافته و وزیر خارجه آن کشور تقاضای مذاکره با ایران داشت و آن فرصت در کنفرانس شرم الشیخ به هر علت از دست رفت و اینک که خانم رایس گفته است گزینه نظامی روی میز است و چینی معاون رییس جمهوری آمریکا در عرشه ناو نظامی آمریکا در خلیج فارس رسما ایران را تهدید کرده سخنگوی وزارت خارجه از موافقت ایران با گفگتوی مستقیم با آمریکا خبر می دهد.

سردبیر آفتاب یزد که مقاله خود را "اسحساس غرور نکردم" عنوان داده از این که دولت همواره موقع مناسب را ازدست می دهد و زمانی دست به کار می شود که تهدیدها به کار افتاده باشد انتقاد کرده است.

این نویسنده یک بار دیگر هم همین عنوان را برای مقاله خود به کار برده بود آن هم زمانی که تونی بلر نخست وزیر بریتانیا ۴۸ ساعت به ایران برای آزاد کردن ملوان ها فرصت داد و در همان فاصله رییس دولت اعلام داشت که ملوانان را بخشوده است.

سرمایه در صدر گزارش های خبری خود نوشته صد و شصت و هشت نمایندهء مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس ‌جمهوری خواستار اتخاذ تصمیم سریع از سوی دولت برای اجرای سهمیه ‌بندی بنزین و تعیین قیمت مناسب برای بنزین غیرسهمیه‌ بندی شدند.

در این نامه که به نوشته سرمایه در جلسه علنی مجلس قرائت شد آمده در بودجه سال ۱۳۸۶ دولت موظف شده است تا آخر فروردین ماه نحوه و میزان سهمیه‌ بندی و تعیین قیمت مناسب بنزین غیرسهمیه ‌بندی را با پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزارت نفت به تصویب هیات وزیران برساند اما متاسفانه تاکنون خبری نشده و باتوجه به گذشت چندین روز از پایان مهلت تعیین شده و باقی ماندن چند روز تا آغاز اجرای سهمیه ‌بندی و بلاتکلیف ماندن مردم و مصرف‌ کنندگان انتظار داریم که نسبت به تسریع در تصمیم‌ گیری و اعلام آن اقدام شایسته مبذول شود.

همبستگی در صدر اخبار خود گزارشی دارد که تهران را در خطر وبا توصیف کرده است.

به نوشته این روزنامه هر ساله بانزدیک شدن تابستان وگرم شدن هوا موجی از هشدارهای گوناگون درباره وضعیت سلامتی مردم شهرهای عمده کشور به ویژه تهران از سوی مسئولان مرتبط اعلام شده وپس از مدتی به فراموشی سپرده می شود. یکی از این موضوعات آلودگی های برخی نهرهای آب است که کشاورزان اطراف تهران به ویژه صیفی کاران از آنها برای کاشت سبزی استفاده می کنند.

همبستگی نوشته امسال نیز همانند سال های پیش مسئولان نسبت به سلامت ساکنان تهران به ویژه اهالی جنوب شهر به شدت هشدارداده و مردم و مسئولان را از امکان بروز یک وبای گسترده وهمگانی در سطح پایتخت باخبر کرده اند.

دو روز بعد از دستور رییس جمهور به عزل مدیران بیمه ایران و در حالی که سه تن از آن ها به دستور وزیر اقتصاد و دارایی بر سر کار خود ابقا شده اند به نوشته رسالت فاش شده که اتهامات اعضاى هیئت مدیره شرکت بیمه ایران هنوز در دادسراى دیوان محاسبات رسیدگى نشده است و آنچه مطرح شده گزارش حسابرسان دیوان محاسبات است.

این منبع آگاه که به نوشته رسالت خواست نامش فاش نشود، گفته گزارش هاى بسیارى توسط حسابرسان دیوان تهیه مى‌ شود ولى بعدا در مراحل رسیدگى یا اساسا ‌اتهامات منتفى و یا با تغییرات فاحش مواجه مى‌شود. وی در مورد این که چرا رئیس دیوان محاسبات گزارش بررسى نشده ای به رییس جمهور داده است اظهار نظری نکرد.

در سه روز گذشته وبعد از انتشار دستور شدید رییس دولت و آشکار شدن بی تناسبی اتهامات با افراد حاضر در مدیریت بیمه ایران، حتی روزنامه های هوادار دولت از محمود احمدی نژاد به خاطر شتابزدگی وی انتقاد کرده اند.

جام جم از قول رئیس پلیس فرودگاه های کشور نوشته در چارچوب اجرای طرح برخورد با بدحجابی ۱۷ هزار نفر از این افراد با ارشاد و تذکر پلیس فرودگاههای کشور مواجه شدند.

به گزارش عصر ایران سردار محمود بت شکن گفت ۸۰ نفر زن و ۵۰ نفر مرد دستگیر و به دادسرا اعزام شدند و از مسافرت ۵۰ نفر خانم بدحجاب که رعایت شئونات اسلامی را ننموده بودند در پروازهای داخلی و خارجی ممانعت به عمل آمد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.