سن آنتونیو پیروز نبرد فیزیکی با فینیکس

سن آنتونیو پیروز نبرد فیزیکی با فینیکس

شنبه شب، در مرحله نیمه نهایی کنفرانس غرب، سن آنتونیو در یک بازی پر برخورد و پرتنش، در زمین خود 108 به 101 فینیکس را شکست داد تا در مجموع سه بازی، دوبر یک از حریف پیش بیفتد.
تیم دانکن در حال سد کردن شوت آماره استودامایر
تیم دانکن (پیراهن سفید) با 33 امتیاز 19 ریباند و3 بلاک شات غیرقابل مهار بود

زخمی شدن مانو جینوبلی (بازیکن آرژانتینی سن آنتونیو) و مصدومیت استیو نش در اثر ضربه زانوی بروس بوئن، بازیکن سن انتونیو، تنها گوشه ای از حوادثی بودند که نشان از حساس تر شدن بازی های این دو تیم داشتند.

اظهارات دو روز قبل آماره استودامایر، سنتر فینیکس که بازیکنان سن آنتونیو را متهم به "کثیف بازی کردن" کرده بود، فضای بازی را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود و حتی از ابتدا تنش احساس می شد. تماشاگران و طرفداران سن آنتونیو، در طی بازی استودامایر را هو کردند.

گرگ پوپوویچ، مربی سن آنتونیو که در واکنش استودامایر را "بازیکنی مستعد اما جوان" خواند و در پاسخ به انتقادات از میزان خشونت در زمین، گفت:" در بسکتبال برخورد وجود دارد. ضمن اینکه باید در نظر داشت که الان در مرحله حذفی قرار داریم."

مایک دآنتونی، مربی فینیکس که در کوارتر چهارم بخاطر اعتراض به داور خطای فنی گرفته بود و به وضوح از نتیجه و شرایط مسابقه عصبانی بود گفت:"اگر می خواهند ما هم اینگونه بازی کنیم، ما هم همینطور بازی خواهیم کرد."

در میانیه این جنجال، عامل اصلی برد سن آنتونیو، تیم دانکن، فوروارد قدرتی و باسابقه این تیم بود که 33 امتیاز کسب کرد.

در برابر او، آماره استودامایر، در طول بازی، بعلت ارتکاب خطا، نتوانست بیش از 20 دقیقه برای تیمش بازی کند و قسمت عمده مسابقه را روی نیمکت ذخیره ها گذراند.

استیو نش گارد راس سرشناس فینیکس هم که در بازی اول از ناحیه بینی به شدت مصدوم شده بود، در نیمه اول مسابقه هیچ امتیازی کسب نکرد و علی رغم کسب 16 امتیاز، 11 پاس منجر به گل و 8 ریباند، تنها 6 پرتاب از 17 پرتاب خود را به ثمر رساند.

جیسون کید نیوجرزی را وادار به تغییر چهره کرد

جیسون کید گارد راس نیوجرزی نتز
جیسون کید با 23 امتیاز، 13 ریباند و 14 پاس منجر به گل، از رکورد لری برد یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بسکتبال عبور کرد

در کنفرانس شرق، نیوجرزی در بازی سوم مقابل کلیولند که در زمین نیوجرزی انجام می شد، 96 به 85 میهمان را شکست داد.

نیوجرزی در شرایطی دوبازی پیشین (در زمین کلیولند) را باخته بود که به وضوح در زیر حلقه ها و در ریباند به نسبت حریف ضعیف تر عمل کرده بود.

در مسابقه شنبه شب، آنها با جنگندگی بیشتر برای تصاحب توپهای سرگردان برفراز حلقه ها، 13 ریباند بیشتر از کلیولند کسب کردند.

عامل اصلی برد نیوجرزی را می توان عملکرد جیسون کید، گارد راس باتجربه این تیم دانست که برای یازدهمین بار در مسابقات مرحله حذفی تریپل دابل کسب کرد (سه آمار دو رقمی).

به این ترتیب او توانست از رکورد کسب شده توسط لری برد، ستاره دهه 80 و 90 تیم بوستون سلتیکز عبور کرده و در مکان دوم، پشت سر مجیک جانسون، اسطوره بسکتبال آمریکا و جهان قرار گیرد که 30 بار به چنین موفقیتی دست یافته است.

اما از مهمترین دستاوردهای بازیکنان نیوجرزی، محدود کردن توانایی های لبرون جیمز، ستاره کلیولند بود که تنها 18 امتیاز کسب کرد؛ جیمز هیچگاه در مسابقات مرحله حذفی به این اندازه کم امتیاز کسب نکرده بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.