هشدار نامزد ریاست جمهوری آمریکا نسبت به خطر ایران

هشدار نامزد ریاست جمهوری آمریکا نسبت به خطر ایران

میت رامنی فرماندار سابق ایالت ماساچوست و یکی از نامزدهای ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه در مراسم فارغ التحصیلی کالج هیلسدیل ایران و اسلام رادیکال را دو تهدید جدی علیه آمریکا خواند و بر مقابله با آنها تاکید کرد.
میت رامنی
میت رامنی مخالف مذاکره با ایران است

او گفت آمریکا باید با آنچه او نیروهای شریر خواند قدرتمندانه مقابله کند.

میت رامنی افزود ارتش آمریکا نیاز به حداقل یکصد هزار نیروی بیشتر و تجهیزات جدید دارد.

وی گفت پروژه سیستم دفاع موشکی آمریکا نیز باید با سرعت به جلو برده شود.

او پیشتر هم اظهارات مشابهی علیه ایران مطرح کرده بود.

وی در فوریه گذشته در یکی از سخنرانی های انتخاباتی خود گفت:

"ما وقت زیادی برای فکر کردن در مورد عراق صرف کرده ایم. این بار نوبت ایران است. این ملتی است که رهبرانش مطالب خارق العاده و تنفر آمیزی گفته اند. آنها از نسل کشی صحبت کرده اند. آنها گفته اند که کل یک کشور یعنی دوست ما اسرائیل باید از بین برود. آنها به جهادگرایان در عراق مواد منفجره داده اند که به کشته شدن نیروهای ما انجامیده است."

میت رامنی افزود: "در این شرایط سناتور کلینتون و سناتور ادواردز می گویند باید با ایران گفتگو کنیم. این حاکی از هراس و عدم شناخت صحیح آنها از وضعیت فعلی است. ما نباید با کشوری که بدنبال ساخت سلاح اتمی است بنشینیم و مذاکره کنیم. ما نباید به فردی مثل احمدی نژاد جایزه دهیم."

نحوه برخورد با ایران، یکی از موضوعاتی است که نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا از آن برای متفاوت جلوه دادن خود با سایر نامزدها استفاده می کنند.

میت رامنی هم اکنون مشغول رقابت های درون حزبی با سایر نامزدهای جمهوریخواهان از جمله سناتور جان مک کین و رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.