حضور رایس در نمایشگاه هنرمندان ایرانی در واشنگتن

حضور رایس در نمایشگاه هنرمندان ایرانی در واشنگتن

کاندولیزا رایس، وزیر خارجه آمریکا، روز پنجشنبه نمایشگاهی از آثار 30 هنرمند نقاش ایرانی را در واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، افتتاح کرد.
کاندولیزا رایس در نمایشگاه هنری ایرانیان در دی سی
وزارتخانه تحت نظر خانم رایس اخیرا بر روابط مردمی میان ایران و آمریکا تاکید زیادی کرده است

خانم رایس در مراسم گشایش این نمایشگاه که "رویاها و آرزوها" نام دارد و به وسیله بنیاد بین المللی مریدیان و دانشگاه تهران برگزار شده، از فرصت پیش آمده برای شناخت بیشتر مردم آمریکا از فرهنگ ایران ابراز رضایت کرد.

خانم رایس گفت: "امروز هنر را به زبان ارتباط مردمانی تبدیل کرده ایم که می خواهند یکدیگر را بشناسند و درک کنند."

نمایشگاه آثار هنرمندان ایرانی در حالی در واشنگتن برگزار می شود که روابط دو کشور به خاطر تنش بر سر برنامه اتمی ایران و اتهام های آمریکا علیه ایران درباره دست داشتن در آشوب های عراق وخیم تر از قبل شده است.

با این حال دو کشور، به خصوص آمریکا، به گسترش روابط فرهنگی علاقه نشان داده اند و مبادلات تیم های ورزشی و گروه های علمی میان آنها رو به افزایش است.

استوارت هالیدی، رئیس مرکز بین المللی مریدیان که یک موسسه غیردولتی فعال در زمینه گسترش روابط فرهنگی آمریکا با سایر کشورها است، برگزاری این نمایشگاه را برای گسترش تفاهم فرهنگی مردم دو کشور مهم می داند:

"نخستین بار که پنج سال پیش نمایشگاهی از آثار ایرانی را در واشنگتن برگزار کردیم، روابط به تیرگی امروز نبود. این که امروز هم این نمایشگاه را دوباره برپا کرده ایم، نشان می دهد که بدون توجه به سطح روابط رسمی میان دو کشور، گفتگوی مردمان آنها در سطح روابط فرهنگی باید ادامه داشته باشد."

بهنام کامرانی یکی از چهارده هنرمند ایرانی است که برای عرضه کارهایش به واشنگتن سفر کرده است. او برگزاری این نمایشگاه را در شناساندن هنر نوین ایران به خصوص در زمینه نقاشی مهم می داند.

راشین خیریه، یکی دیگر از هنرمندان ایرانی هم برگزاری این نمایشگاه را فرصت بزرگی برای هر دو کشور می داند و امیدوار است هنرمندان آمریکایی هم بتوانند به ایران سفر کنند تا روابط فرهنگی دو کشور گسترش پیدا کند.

نمایشگاه "رویاها و آرزوها" تا بیست و پنجم ژوئیه برقرار است و قرار است در بعضی دیگر از شهرهای آمریکا مانند نیویورک، سانتا فه و کانزاس نیز برگزار شود.

 
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.