مشکلات دوقلوها به نسبت تک نوزادان

مشکلات دوقلوها به نسبت تک نوزادان

بنابر هشدار مرکز نظارت بر درمان ناباروری، برای کاستن از خطر زایمان مضاعف در زنان، باید از تعداد نوزادان دوقلو که در نتیجه بارداری به روش مصنوعی یا آزمایشگاهی (IVF) به وجود می آیند، کاسته شود.Go to fullsize image

به گزارش "فریا" در حال حاضر در انگلستان از هر 4 زایمان با بارداری مصنوعی، یک مورد دوقلو یا سه قلو است در حالی که در باروری طبیعی تنها یک مورد از 80 مورد زایمان دوقلو خواهد بود.

بنا به گفته سازمان باروری و رویان شناسی انگلستان (HFEA)، دوقلوها معمولا دچار مشکلات متعدد و مختلف پزشکی شده و پنج برابر بیشتر از نوزادان تکی در هفته اول تولد دچار مرگ ناگهانی میشوند و چهار برابر بیش از نوزادان تکی دچار اختلالات مغزی-مانند اختلال گفتاری- میشوند.

از طرفی مادران در زمان بارداری با بیش از یک جنین 3 برابر از زنان باردار با یک جنین دچار مشکلات خطیر دوره بارداری میشوند. در حال حاضر کلینیکهای باروری میتوانند تعداد رویانهایی (جنین کمتر از 8 هفته) که در هر دوره از درمان به بدن مادر منتقل میشود را انتخاب کند، برای زنانی که بیش از 40 سال و شانس کمتری برای بارور شدن دارند، گاهی تا سه رویان به کار میرود.

در برنامه جدید، HFEA قصد دارد با اعلام گسترده و اطلاع رسانی درباره خطرات ناشی از بارداری چندگانه و همچنین تشویق به استفاده از تنها یک رویان، به این مشکل خاتمه دهد.

شرلی هریسون (Shirley Harrison) رئیس HFEA میگوید: " نظارت و حصول اطمینان از اینکه روش بارداری مصنوعی، درمانی بی خطر و مناسب است، مهمترین وظیفه ماست. ما از کلینیکها میخواهیم تولدهای چندگانه را کاهش داده و تا حد امکان خطرات بالقوه ای که برای مادران و کودکان آنها وجود دارد را به حداقل برسانند."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.