بیل مکانیکی به ۵۰۰ قطعه طلای هخامنشی خورد

بیل مکانیکی به 500 قطعه طلای هخامنشی خورد

افزون بر 500 قطعه طلای هخامنشی، ایلامی و پارتی و شمار زیادی ظرف سفالی تاریخی، هنگام خاکبرداری در رامهرمز خوزستان پیدا شد.

به گزارش روز ‌یکشنبه خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز، کارگران شرکت پیمانکار وشاق – طرف قرارداد آب و فاضلاب خوزستان- وقتی در یک محوطه 2500 ساله روستای جوبیگی رامهرمز، سرگرم کندن زمین با بیل مکانیکی بودند افزون بر 500 قطعه طلای هخامنشی، ایلامی، پارتی و شمار زیادی ظرف سفالی تاریخی در دو تابوت پیدا کردند.
پلیس و مسوولان اداره میراث فرهنگی خوزستان بلافاصله پس از شنیدن این خبر مهم، به روستای جوبیگی رفتند و حفاظت از محوطه باستانی را در دستور کار خود قرار دادند.
گفته می شود پیش از این، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامهرمز از شرکت آب و فاضلاب خوزستان خواسته بود با توجه به تاریخی بودن روستای جوبیگی، عملیات خاکبرداری را متوقف کند.
در میان قطعه های باستانی موردنظر، دو مجسمه مفرغی مربوط به دوره سوکل مخ به چشم می خورد و در کانون توجه پژوهشگران قرار داد. گزارش ایسکانیوز می افزاید: طلاها و سفال های موجود در این دو تابوت U شکل، باستان شناسان را با معماهای فراوانی روبه رو کرده است

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.