استرالیا در پی کارگران ماهر است

استرالیا در پی کارگران ماهر است

استرالیا اعلام کرده است که به دنبال کارگران مهاجر ماهر بیشتری است تا کمبود نیروی کار خودش را جبران کند، در همین حال این کشور نسبت به موسساتی که با کارکنان خارجی خود بد رفتاری می کنند، سخت گیری می کند.
کارگران بنا
کارگران مهاجر باید از پس آزمون شهروندی بربیایند

دولت پنج هزار شغل اضافه برای مهاجران ماهر به عنوان بخشی از بودجه سالانه دولت در نظر گرفته است.

نیروی کار جدید همچنین می تواند به کارخانه ها این امکان را بدهد که کارگران ماهر را با کارگران غیر ماهر جایگزین کند.

افزایش تولید کالا به رشد اقتصاد کمک کرده است، اما خشکسالی عمده ای که بدترین مورد در طول یک قرن بوده است، به این رشد لطمه وارد آورد.

انتظار می رود که رشد اقتصادی سال جاری 2.5درصد باشد که با میزان رشد 3.25درصدی که قبلا پیش بینی می شد، متفاوت است زیرا بخش کشاورزی به شدت آسیب دیده است.

با وجود این، در نتیجه کمبود کارگران ماهر در صنایع زیربنایی، میزان استخدام در سی سال اخیر بالا بوده است.

تقاضای کار بالا

میزان سهمیه برای ویزاهای مهاجرت در سال آینده به 152.800 مورد می رسد که از این میان 102.500 مورد برای اشتغال کارگران ماهر در نظر گرفته شده است.

اما کارگران باید ثابت کنند که به خوبی می توانند انگلیسی صحبت کنند وبه علاوه باید از پس آزمون شهروندی که در اواخر امسال اجباری خواهد شد، بربیابند.

برای تسریع روند جذب نیرو برای کارفرمایان، به درخواست شرکت هایی که خود را با نظام ویزای مهاجرت تطبیق داده اند، سریع تر رسیدگی می شود.

ولی موسسه هایی که مقررات را نقض کنند مورد بازرسی های تازه قرار می گیرند.

موسساتی که بطور جدی مرتکب نقض قانون در زمینه هایی مانند پرداخت حقوق کمتر از حداقل دستمزد، شده باشند، ممکن است با جریمه های سنگین روبرو شوند.

پرچم استرالیا
سیاست مهاجرتی استرالیا بر مبنای تضمین موفقیت و سازگاری مهاجران تازه بنا شده است

جان هاوارد، نخست وزیر دولت لیبرال که با انتخابات پارلمانی اواخر امسال روبرو خواهد بود، همچنین اعلام کرده است که مالیات استرالیایی ها در چهار سال آینده به مبلغ 31.5 میلیارد دلار استرالیا کاهش خواهد یافت.

پیتر کاستلو، وزیر خزانه داری دولت می گوید این ارزیابی "مسئولیت پذیرانه" است و "استرالیایی ها را برای تغییرات سریع آتی" آماده خواهد کرد و در همین حال به خانواده های پرکار کمک خواهد کرد.

اما سیاستمداران مخالف دولت از بودجه جاری به دلیل آنکه سهم بسیار کمی برای آموزش و محیط زیست در نظر گرفته است انتقاد کرده و آن را بودجه ای منحصر به زمان پیش از انتخابات دانسته اند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.