طرح اطلاعاتی کشورهای عربی خاورمیانه علیه ایران

طرح محرمانه سرویس های اطلاعاتی کشورهای عربی خاورمیانه علیه ایران

یک ماهنامه آمریکایی فاش کرد که آمریکا و عربستان با همراهی سایر دولت های منطقه خاورمیانه از یک "جریان پنهان" علیه ایران حمایت می کنند.

به گزارش  ماهنانه "آتلانتیک" در تازه ترین شماره خود به قلم "دیوید ساموئل" از طرح پنهان آمریکا و دولت های عربی علیه ایران پرده برداشت.

ساموئل در این مقاله با اشاره به اقدامات دیپلماتیک وزیر خارجه آمریکا در خاورمیانه نوشت: خانم رایس و همکاران وی در دولت آمریکا از پاییز گذشته تصمیم گرفتند که یک مسیر سوم پرمخاطره و جسورانه را آغاز کنند؛ یک طرح هماهنگ شده با کمک سرویس های اطلاعاتی عربستان، مصر، اردن، اسرائیل و امارات متحده عربی.

گفته می شود هزینه "بخش پنهان" این فعالیت شامل تامین مالی حرکت های سیاسی فرقه ای و گروه های شبه نظامی در عراق، ایران، لبنان و سرزمینه های اشغالی فلسطین بیش از 300 میلیون دلار بوده که این مبلغ توسط عربستان سعودی و سایر دولت های عربی حاشیه خلیج فارس تامین شده است.

به نوشته آتلانتیک، ایران پیش از این با انواعی از "حملات داخلی" مواجه شده که این اقدامات پیامدی از طرح پنهان آمریکا به شمار می رود.

ساموئل ادامه داد: بخشی از جریان پنهان آمریکا مربوط به فعالیت "شبه نظامیان ضد دولتی" در داخل ایران است که از آن جمله می توان به بمب گذاری روز 14 فوریه در زاهدان که به کشته شدن 11 نظامی عضو سپاه منجر شد، اشاره کرد.

مرگ مشکوک "اردشیر حسین پور"، دانشمند ایرانی که در مجتمع غنی سازی اورانیوم اصفهان کار می کرد و ناپدید شدن علی عسگری، معاون سابق وزیر دفاع ایران در ترکیه را نیز می توان به این طرح نسبت داد.

در همین حال آتلانتیک هشدار داد که این "اقدامات پنهان" ممکن است به زودی بخش نفتی ایران را نیز هدف قرار دهد.

"ساموئل" به نقل از جرج شولتز، وزیر خارجه سابق آمریکا از احتمال خرابکاری در پالایشگاه های نفتی ایران خبر داد و نوشت: در مجموع مردم بر روی تاسیسات هسته ای تمرکز می کنند و حمله به این تاسیسات مشکل است اما انجام فعالیت های خرابکارانه در پالایشگاه ها کار دشواری نیست.

 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.