عرضه پاستیل خوک در بازار ایران

عرضه پاستیل خوک در بازار ایران

انواع شکلات اتریشی با مغز ژله‌ای که از استخوان خوک تولید شده  وارد و در کشور توزیع شده است.

به گزارش بازتاب انواع شکلات پاستیلی با مارک «HARIBO» وارد و در کشور  توزیع شده  است ‌که این نوع شکلات معمولا حاوی ژلاتین حیوانی است و نداشتن هرگونه نشانه حلیت بر روی بسته‌بندی تعجب‌آور است.
این شکلات‌ها ساخت کشور اتریش است که در ساخت آن از پودر استخوان خوک استفاده می‌شود که به شکلات حالت ژله‌مانندی می‌دهد و هنگام خوردن در دهان آب می‌شود و بسیار چسبناک است.
این شکلات‌ها که از مبادی جنوبی، غربی و شرقی وارد می‌شود با دو مارک «HARIBO» و «Gold barin» ساخت اتریش عرضه می‌شود.

یادآور می‌شود مسلمانان اروپا به‌دلیل اطلاع از آغشته بودن این شکلات به پودر استخوان خوک و حرام بودن آن از مصرف آن به‌شدت خودداری و در این مورد نیز اطلاع‌رسانی کرده‌اند.
همچنین خبر می‌رسد این شکلات حرام در اماکن مهم عمومی کشور از جمله فرودگاه بین‌المللی... نیز توسط فروشگاه‌ها توزیع و فروخته می‌شود».

مطلب فوق را می توان با مراجعه به سایت شرکت HARIBO جستجو و یافت:

Products suitable for Muslims/Halal/Kosher
Many of our products contain pig gelatine and are sometimes avoided by people who, for religious or ethical reasons, do not eat pork or animal products. However some of our products are made without any pig gelatine as listed below. The products listed below are currently sold in the UK
Dunhills Kids Mixture
Freaky Fish
Giant Strawbs
Liquorice Twists
https://www.haribo.com/planet/uk/info/main/verbraucherinfo/naehrwerte.html

همانگونه که مشاهده می‌شود، در میان بیش از صد نوع محصول این شرکت، تنها در چهار نوع آن، ژلاتین خوک استفاده نشده!! که متاسفانه اغلب انواع موجود در فروشگاه‌های کشور از اقسام حرام آن هستند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.