جراحی زیبایی بینی در ایران تنها۱یا۲نفر صلاحیت دارند

برای جراحی زیبایی بینی در ایران تنها یک یا دو نفر صلاحیت دارند

تبلیغات حرفه ای در پزشکی، غیرقانونی است و تبلیغ انجام جراحی با لیزر، دروغ محسوب می شود.
    رئیس جامعه جراحان ایران در یک نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: لیزر بیشتر در چشم پزشکی کاربرد دارد و تبلیغ انجام جراحی های دیگر با لیزر عوام فریبی و دروغ است.nariz2.jpg

  به طور کلی تبلیغات حرفه ای در پزشکی ممنوع است و مجازات دارد. دکتر ایرج فاضل با اشاره به فراوانی بیش از حد عمل جراحی پلاستیک زیبایی بینی در ایران، این عمل را در صلاحیت کسانی دانست که دارای بورد تخصصی هستند. وی گفت: تعداد این افراد در ایران یک یا دو نفر بیشتر نیست و جراحان فک و صورت نیز تنها باید در ناحیه فک و دهان کار کنند.
    فاضل همچین انجام عمل جراحی پلاستیک بینی به وسیله برخی دندان پزشکان را غیرقانونی دانست و حوزه کاری آنها را محدود به دهان و دندان عنوان کرد. فاضل، جامعه جراحان ایران را مرجع مشاوره مردم در تعیین صلاحیت پزشکان معرفی کرد و گفت: تاکنون مردم در این باره به ما مراجعه نکرده اند و این همان نقطه ضعفی است که در روابط مردم با ما وجود دارد و باید تقویت شود.
    وی ناعادلانه بودن تعرفه های پزشکی را زمینه ساز مشکلاتی همچون پول های زیرمیزی و اجحاف در حق مردم و پزشکان دانست و افزود: این تعرفه ها حداقل باید ۱۰ برابر شود تا با کشورهای همسایه و حتی فقیر همسانی داشته باشد.
    فاضل درباره طرح جدید دادستانی برای نظارت بر خدمات پزشکی بیمارستان ها هم گفت: نظارت مهم است، ولی شیوه اعمال آن مهمتر است. حفظ کرامت انسان ها در همه بخش ها مهم است، ولی سطح اخلاقیات در حوزه های پزشکی بسیار بالاتر از بخش های دیگر است و ویزیت و اعمال جراحی رایگان از سوی بسیاری از پزشکان شاهد این مدعاست. وی رسیدگی به تخلفات از سوی قضات آگاه را در همه حوزه های پزشکی خواستار شد و در پاسخ به سؤال خبرنگار «ایران» درباره روند بازگشت پزشکان و جراحان ایرانی به وطن گفت: برخی از افراد به ایران بازگشته اند، ولی از آنجا که در خارج از کشور زمینه ها و جذابیت هایی بیشتر از ایران وجود ندارد، می توان با اعمال برخی سیاست ها به روند بازگشت متخصصان ایرانی کمک کرد.
    همچنین رئیس جامعه جراحان ایران منع شدن دانشمندان ایرانی از چاپ مقالات علمی در مجلات بین المللی را تبعیض جدی دانست و از دخالت دادن امور سیاسی در مسائل علمی از سوی برخی قدرت ها ابراز تأسف کرد.
    وی با اشاره به برگزاری سی و یکمین کنگره علمی سالانه جامعه جراحان ایران در مرکز همایش های رازی، این کنگره را از محدود کنگره های بین المللی دانست که با همکاری رشته تخصصی جراحی در ایران برگزار می شود. به گفته فاضل، این کنگره که از ۱۵ تا ۱۹ اردیبهشت برگزار می شود، ۲۵ امتیاز بازآموزی دارد و در آن ۸ سخنران مدعو و ۲۵۰ سخنران کنگره به ارائه نظرات خود می پردازند و ۱۹۴ میزگرد، ۱۲۸ مقاله و ۶ کارگاه آموزشی ارائه می شود.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.