کشف مقبره منتسب به هیرودیس در بیت المقدس

کشف مقبره منتسب به هیرودیس در بیت المقدس

یک باستان شناس اسرائیلی می گوید که مقبره هیرودیس، حاکم یهودیه در زمان تسلط رومیان در قرن اول پیش از میلاد مسیح را کشف کرده است.
مقبره منتسب به هیرودیس
از هیرودیس همچنین به عنوان کسی یاد می شود که به توسعه معبد دوم یهودیان در بیت المقدس پرداخت

اهود نتزر، باستان شناس اسرائیلی دانشگاه عبری بیت المقدس پس از سی سال جستجو بر این باور است که مقبره هیرودیس را در جنوب بیت المقدس پیدا کرده است.

از هیرودیس در عهد جدید به خاطر کشتار بی گناهان نام برده شده است. طبق انجیل متی، وی پس از آنکه از تولد عیسی مسیح با خبر شد، دستور داد تا کلیه کودکان زیر دو سال در بیت اللحم را بکشند.

طبق عهد جدید (انجیل های چهارگانه) یوسف، پدر عیسی در خواب از این تهدید با خبر شد و همراه با مریم و عیسی به مصر فرار کرد.

پروفسور نتزر به بی بی سی گفته است هنگامی که او مقبره را یافت، بسیار خوشحال شد. او می گوید: "همه به سرزمین مقدس علاقه دارند و مقبره هیرودیس هم جزئی از این علاقه است."

از هیرودیس همچنین به عنوان کسی یاد می شود که به توسعه معبد دوم یهودیان در بیت المقدس پرداخت. ساخت دیوار مشهور به ندبه در بخش قدیمی بیت المقدس نیز به او نسبت داده می شود.

هیرودیس همچنین سازنده دژ ماسادا است که بعدها به آخرین پایگاه شورشیان یهودی علیه رومیان در سال 73 پس از میلاد مسیح تبدیل شد.

خبرنگار بی بی سی در بیت المقدس می گوید که اگر کشف اهود نتزر، باستان شناس اسرائیلی به تائید برسد، این واقعه ای عمده در باستان شناسی خواهد بود.

متخصصان می گویند که هیرودیس، حاکم یهودیه در نزدیکی کاخش بر فراز تپه های مسطح بیابان یهودیه دفن شده است. این افراد به صورت مداوم در تلاش برای یافتن مدارکی برای اثبات نظر خود بوده اند.

یاکوف کالمن، یک باستان شناس که در گروه تحقیقاتی پروفسور نتزر حضور دارد به بی بی سی گفته است که قطعاتی از بنای مقبره در محل پخش شده بود.

آقای کالمن افزود که گروه باستانشناسان بر این باورند که مقبره هیرودیس را آنگونه که یوزفیوس فلاویوس، مورخ قرن اول میلادی آن را توصیف کرده بود یافته اند.

هیرودیس از سوی مقامات روم در سال 40 پیش از میلاد به عنوان پادشاه یهودیان منصوب شده بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.