اظهارات سناتور استرالیایی بحث برانگیز شد

اظهارات سناتور استرالیایی بحث برانگیز شد

اظهارات یک سناتور استرالیایی موجی از اعتراضات برانگیخته است زیرا وی یک زن سیاستمدار را "عمدا نازا" توصیف کرد و در نتیجه برای عضویت در کابینه نامناسب خواند.
رهبر حزب کارگر استرالیا و معاونش
جولیا گیلارد معاون رهبر حزب کارگر استرالیا است

بیل هفرنان (Heffernan) گفت که جولیا گیلارد، معاون رهبر حزب کارگراسترالیا قادر به درک خواسته های مردم نیست زیرا خودش بچه ندارد.

سال گذشته نیز وی اظهارات مشابه ای بر زبان آورده بود که ناچار به پوزش خواهی به خاطر این اظهارات "بی مورد" خود شده بود ولی هفته گذشته وی مجددا چنین سخنانی را تکرار کرد.

تحلیل گران می گویند این اظهارات سبب شرمندگی جان هاوارد، نخست وزیر که دوست نزدیک این سناتور است خواهد شد.

آقای هاوارد تصریح کرده است که وی از اظهارات آقای هفرنان حمایت نمی کند.

آقای هاوارد به خبرنگاران گفت "این که مردم بچه داشته باشند یا نه، یا اینکه ازدواج کنند و بچه دار شوند، اساسا امری خصوصی است و من تصور نمی کنم که این موضوع قابل طرح در مجامع عمومی باشد."

کمبود دانش

نخستین بار سال گذشته آقای هفرنان هنگام اظهار نظر در باره اینکه آیا معاون حزب کارگر قادر به درک کامل رای دهندگانش خواهد بود یا نه، بچه دار نبودن خانم گیلارد را زیر سوال برد.

روز چهارشنبه گذشته در مجله بولتن، او بار دیگر چنین نظری را تکرار کرد.

این سناتور 64 ساله گفته است: "اگر شما یک رهبر هستید، باید بتوانید جامعه را درک کنید. یکی از مهمترین زمینه های درک جامعه، خانواده و رابطه بین مادر، پدر و فرزندان شان است."

خانم گیلارد 45 ساله، دیدگاه آقای هفرنان را رد کرده و آن را عقب افتاده توصیف کرد.

وی در پاسخ به خبرنگاران گفت: "واقعیت این است که زنان مدرن همه چیز را در باره انتخاب ها و سبک زندگی زنان می دانند. آقای هفرنان مردی است که به گذشته تعلق دارد."

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.