ضرب و شتم پرستار بیمارستان امام خمینی

ضرب و شتم پرستار، کارکنان بیمارستان را به اعتراض واداشت

ضرب و شتم و هتک حرمت 2 پرستار اورژانس ، بیمارستان امام خمینی را متشنج کرد و موجب اعتراض کارکنان این بیمارستان شد.

محمد شریفی مقدم، دبیر کل خانه پرستار در گفت و گو با فارس، افزود: هفته گذشته دو نفر از پرستاران اورژانس بیمارستان امام خمینی به شدت از سوی دو نفر از همراهان بیماران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و این امر نگرانی و اعتراض کارکنان این بیمارستان را به وجود آورد به نوعی که پرسنل این بیمارستان حتی درصدد اعتصاب جمعی بودند.
وی اضافه کرد: پرستاران این بیمارستان در مقابل چشمان ماموران نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان و انتظامات بیمارستان به شدت مورد ضرب و شتم دو نفر از همراهان زن یک پیرمرد بیمار قرار گرفتند به طوری که مهاجمان مقنعه و حجاب یکی از پرستاران را کشیدند و موی پرستار را به شدت کشیدند.
وی گفت: هیچکدام از نگهبانان و ماموران بیمارستان در این درگیری دخالت نکردند حتی رئیس بیمارستان نیز که قانونا مسئول حفظ امنیت و نظم بیمارستان است نیز در این مورد هیچ عکس العملی نشان نداد و این امر موجب بی‌انگیزه شدن سایر پرستاران و پرسنل بیمارستان شده است.
شریفی مقدم افزود: انتظار این بود که حداقل ماموران انتظامی بیمارستان از این درگیری در بیمارستان جلوگیری کنند اما این ماموران نیز از ترس عواقب بعدی و نداشتن امنیت در این ماجرا دخالت نکردند.
وی گفت: به پرستاران گفته شده است که می توانید به کلانتری بروید و شکایت کنید اما همه می‌دانیم که وارد شدن به این پروسه انتظامی و قضایی بسیار طولانی، کند و اکثرا بی‌نتیجه است و پرسنل بیمارستان خواهان عکس العمل و حمایت رئیس بیمارستان بودند که انتظار بیهوده‌ای بود.
وی اضافه کرد: به طور کلی پرستاران در سطح کشور روزانه با موارد مشابه زیادی مانند این مورد مواجه می‌شوند و متاسفانه هیچگاه مورد حمایت قرار نمی‌گیرند و با وجود انبوه مشکلات حرفه‌ای مانند کمبود نیرو، فشار کاری با توجه به اینکه در صف اول خدمت به بیماران هستند باید جوابگوی کمبود ملحفه و امکانات بیمارستان به بیماران و همراهان آنها نیز باشند ضمن اینکه از امنیت شغلی لازم و حمایتهای قانونی نیز محروم هستند.
پیگیریهای خبرنگار اجتماعی فارس از مسئولان بیمارستان امام خمینی نتیجه دقیقی نداشت و پس از تماسهای مکرر با رستمیان، رئیس بیمارستان، قلی نژاد مسئول حراست بیمارستان و رضائیان قائم مقام ریاست این بیمارستان هیچ یک پاسخی ندادند و سرانجام رضا زاده مسئول روابط عمومی این بیمارستان گفت: این درگیری در بیمارستان اتفاق افتاده و مسئولان بیمارستان و حراست بیمارستان مشغول بررسی موضوع هستند ضمن اینکه به نیروی انتظامی نیز شکایت شده است و ما منتظر جواب این پیگیریها هستیم. 
 

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.