لیگ برتر انگلستان از یوتیوب شکایت می کند

لیگ برتر انگلستان از یوتیوب شکایت می کند

لیگ برتر فوتبال انگلستان قصد دارد سایت ویدئویی یوتیوب را به خاطر آنچه نقض کپی رایت (از طریق پخش تصویر مسابقات روی اینترنت) خوانده به دادگاه بکشاند.
فوتبال لیگ برتر
در سال های اخیر ارزش تجاری لیگ برتر انگلستان به طرز غیرقابل باوری بالارفته است

سازمان فوتبال انگلستان یوتیوب را به 'سوء استفاده آگاهانه' از حق مالکین معنوی متهم کرده و می گوید این وب سایت مردم را به تماشای تصاویری از مسابقات روی سایتش تشویق می کند.

یوتیوب با ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاشتن فایل های ویدئویی روی اینترنت در عرض یک سال رشد چشمگیری کرد به نحوی که صاحبان موتور جستجوگر گوگل در اکتبر سال 2006 آن را به بهای یک میلیارد و 650 میلیون دلار خریدند.

نزدیک به یک ماه پیش شرکت رسانه ای و سرگرمی آمریکایی وایاکام Viacom اعلام کرد که در نظر دارد موتور جستجوگر اینترنتی گوگل و سایت ویدیویی اینترنتی یوتیوب را به دادگاه کشانده و تقاضای دریافت یک میلیارد دلار خسارت کند.

'سوء استفاده'

بنا به گزارش ها، سازمان لیگ برتر فوتبال انگلستان و شرکت تهیه کننده موسیقی بورن (Bourn) در نیویورک پرونده حقوقی علیه یوتیوب را گشوده اند و ادعای خسارت نامعلوم کرده اند.

سایت یوتیوب
برخی کارشناسان می گویند تردیدی نیست که بخشی از محتوای سایت یوتیوب کپی رایت را نقض می کند

شکایت کنندگان می گویند یوتیوب آگاهانه مردم را به بازدید از محتوای سایتش تشویق کرده تا موقعیت خود را ارتقاء بدهد بدون آنکه به مالکان حقوق معنوی پولی پرداخت کند و با این کار از ارزش تجاری این محتوا (تصاویر ویدئویی) کاسته اند.

در سال های اخیر ارزش تجاری لیگ برتر انگلستان به طرز غیرقابل باوری بالارفته و حفظ حقوق مالکیت به یکی از اولویت های اصلی سازمان بدل شده است.

حق پخش زنده مسابقات و تصاویر گزیده آن در تلویزیون، رادیو و اینترنت، به بهای بیش از دو و نیم میلیارد پوند (بیش از پنج میلیارد دلار) برای سه سال آینده واگذار شده است.

بسیاری ناظران و کارشناسان امور رسانه ها می گویند تردیدی نیست که بخشی از محتوای سایت یوتیوب کپی رایت را نقض می کند.

 
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.