زرین کلک:درباره «مو» در کلا‌س بحث‌هایی داشتیم اما...

زرین کلک: درباره «مو» در کلا‌س بحث‌هایی داشتیم اما باقی اخبار منتشره را تکذیب می‌کنم.

اینروزها نورالدین زرین‌کلک "پدر انیمیشن ایران "در کانون یکی از جنجال‌برانگیزترین خبرهای این ماه قرار گرفته . زرین‌‌کلک متهم است به هتک حرمت یکی  از دانشجویان خود. دو منبع  خبری درباره این اتفاق نوشتند : "استاد دانشگاه هنر تهران که یکی از دانشجویان محجبه خود را مورد هتک حرمت قرار داده بود از سوی دولت به مسئولان قضائی معرفی شد.

و به گزارش خبرگزاری هنر، «نورالدین- زرین کلک» هفته گذشته در حالی که در مورد تصویر یک فرشته برای دانشجویان سخن می گفت تلاش کرد موهای این دختر محجبه را آشکار کند. اقدام هتاکانه این استاد در مقابل دانشجوی محجبه چنان بر او گران می آید که درجا از حال رفته و به بیمارستان منتقل می شود.

به همین منظور پنجشنبه و در اعتراض به این اقدام توهین آمیز دانشجویان دانشگاه تهران به صورت خودجوش در مقابل درب این دانشگاه تجمع کردند.

در این تجمع شعارهایی در محکومیت اقدام یکی از اساتید دانشگاه تهران در اهانت به یک دختر محجبه سر داده شد و تعدادی از دانشجویان طی سخنانی مواضع دانشجویان معترض را اعلام کردند.

بر روی پلاکاردهایی که بر روی نرده های دانشگاه تهران نصب شده یا در دستان دانشجویان دیده می شد، چنین شعارهایی به چشم می خورد: «استاد نامسلمان اخراج باید گردد»، «غیرتی ها کجایند؟»، «بی حرمتی نسبت به حجاب تا کی؟»، «امسال فاطمیه چه زود رسید»، «استاد آمریکایی شرمت باد»، «وا مصیبتا؛ کشف حجاب اجباری دختر چادری در دانشگاه اسلامی»، «انقلاب فرهنگی تکرار باید گردد»، «دانشگاه اسلامی جای منافقین نیست»، «حاشا به غیرت اساتید»، «دانشگاه باید از حضور لیبرال ها و کمونیست ها پاک شود». جمعی از اساتید و مسئولان دانشگاه تهران هم در این تجمع حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران کلاس های درس این استاد 75 ساله هم اکنون تعطیل و وی به مسئولان قضائی معرفی شده است. کمیته انضباطی دانشگاه هم در حال تصمیم گیری درباره این مسئله است."

اما از سوی دیگر روزنامه حیات نو اخبار دیگری را منتشر کرد. این سایت از قول نورالدین زرین کلک اخبار مربوط به اخراج خود از دانشکده  هنر دانشگاه تهران را که در برخی سایت‌های خبری منتشر شده بود را تکذیب کرد.

در یکی از سایت‌ها، خبری مبنی بر توهین و بی‌احترامی‌زرین کلک به یکی از دانشجویان محجبه دانشکده هنر منتشر شده بود. زرین کلک به خبرنگار تجسمی حیات نو گفت: ما درباره «مو» در کلا‌س بحث‌هایی داشتیم اما باقی اخبار منتشره را تکذیب می‌کنم.

ما در کلا‌س‌ها پروژه‌ای را دنبال می‌کنیم که دانشجویان آزادند تصویرسازی‌هایی را درباره موضوع قیافه‌شناسی، طراحی چهره و اندام‌ها انجام دهند. طبیعتا بحث‌هایی هم در کلا‌س مطرح می‌شود.

وی در خصوص خبر اخراجش از دانشگاه نیز گفت: تمام اینها را برای اولین بار است که می‌شنوم. به هر حال ما در رشته هنر آموزش می‌دهیم و نه رشته ریاضی. در این رشته هم تصویرسازی‌هایی از این قبیل وجود دارد و ممکن است گفت‌وگوهایی هم صورت بگیرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.