اولین اظهارنظر «القاعده» درباره احمدی‌نژاد

اولین اظهارنظر «القاعده» درباره احمدی‌نژاد

در فیلم جدیدی که از «ایمن الظواهری»، مرد شماره 2 «القاعده» منتشر شده، وی ضرب‌الاجلی برای خروج نیروهای آمریکا از عراق اعلام کرده و برای اولین بار درباره احمدی‌نژاد اظهارنظر کرده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب» به نقل از «سی.ان.ان»، این فیلم، مصاحبه‌ای با الظواهری به همراه زیرنویس انگلیسی است که مدت آن، یک ساعت و هفت دقیقه و 35 ثانیه بوده و روز شنبه در اینترنت منتشر شد.

در بخشی از این مصاحبه، گفت‌وگو‌کننده از الظواهری درباره قانون جدید کنگره آمریکا در مشروط کردن بودجه به ایجاد ضرب‌الاجل برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان سؤال می‌کند.

الظواهری نیز در پاسخ می‌گوید: «این قانون، نشانه شکست آمریکاست، هرچند شانس ما را برای کشتن نیروهای آمریکایی از بین می‌برد. ما تنها از خدا می‌خواهیم آنها پس از تلفاتی دویست تا سیصد هزار نفری، خارج شوند. ما و خون‌بهای کشتارهایشان را در واشنگتن و اروپا با درس‌هایی فراموش‌نشدنی به آنان خواهیم داد تا دکترین خود را کامل تغییر داده و به دنبال آن، موجودیت صلیبی ـ صهیونیستی‌شان نیز تغییر کند».

وی به شکست طرح‌ها و حلقه‌های امنیتی آمریکا و انفجار بمبی در پارلمان عراق در ماه گذشته اشاره کرد و گفت: «به بوش تبریک می‌گویم که طرح‌های امنیتی او موفق بوده و او را به نوشیدن یک لیوان آب‌میوه دعوت می‌کنم، اما در کافه تریای پارلمان عراق».

وی بر اتحاد سنی‌های عالم و تلاش برای ارایه شریعت ناب تأکید کرد و همچنین با انتقاد از ایرانیان و شیعیان با توجه به سخنان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران و ادعاهای ارتباط با امام مهدی [(عج)] امام غایب مقدس شیعیان و ادعاهای این فرقه در جانشینی حضرت محمد(ص) گفت: «این افراد می‌خواهند با ایجاد مفاهیمی، اذهان پیروانشان را کور کرده و آنان را از درک دقیق قرآن و سنت بازدارند. آنان می‌‌کوشند با این ادعاها و ارتباط با امام نادیده، تا جای ممکن پیروانی را جمع کرده و از آنان در درگیری‌های سیاسی استفاده کنند که بیشتر آنها با شعارهایی همراه است؛ شعارهایی مانند «آمریکا شیطان بزرگ» که به «آمریکا نزدیک‌ترین شریک» تبدیل شده است و یا حرکت‌هایی که عنوان می‌کرد آنان حامل پیام اسلام مبنی بر «آزادی مسلمانان عراق از رژیم بعثی صدام، هستند، اما هم‌اکنون پیام آنان، تسلیم شدن به باقی ماندن نیروهای صلیبی بوش در سرزمین مسلمانان است».

وی همچنین از رهبری حماس، خواستار ادامه مقاومت شد.
امسال پیام‌های دیگری نیز که منتسب به الظواهری بوده، منتشر شده است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.