دو رقیب قهرمانی اسنوکر جهان مشخص شدند

دو رقیب قهرمانی اسنوکر جهان مشخص شدند

با پیروزی جان هیگینز بر استیون مگوایر و مارک سلبی بر شان مورفی، دو حریف دور نهایی قهرمانی اسنوکر جهان مشخص شدند.
جان هیگینز
جان هیگینز نه سال پیش قهرمان جهان شده بود

بدین ترتیب جان هیگینز اسکاتلندی و مارک سلبی انگلیسی برای دستیابی به عنوان قهرمانی اسکونر جهان در شهر شفیلد انگلستان رویاروی هم قرار می گیرند.

رسیدن مارک سلبی به دور نهایی بازیهای قهرمانی اسنوکر جهان و پیروزی او بر شان مورفی، رقیب انگلیسی اش از شگفتیهای رقابتهای امسال به شمار می رود.

در 33 دست بازی دور نیمه نهایی، مارک سلبی و شان مورفی شانه به شانه هم پیش رفتند و بازی تعیین کننده، دست سی و سوم بود که مارک سلبی در آن یکه تاز بود و با 91 امتیاز بر شان مورفی پیروز شد.

مارک سلبی بازیکنی تازه وارد به رده بازیکنان بزرگ اسنوکر به شمار می رود در حالی که حریف او، شان مورفی دو سال پیش قهرمان جهان شده بود و عناوین مهمی در بازی اسنوکر داشت.

دو سال پیش که شان مورفی قهرمان شد، در دور مقدماتی بازیها جان هیگینز را که در دور نهایی امسال با مارک سلبی بازی خواهد کرد با اختلاف زیادی شکست داد و در حالی قهرمان جهان شد که بیش از 22 سال نداشت.

پیش از او تنها یک نفر جوانتر او توانسته بود به مقام قهرمانی جهان دست یابد.

 

مارک سلبی
 مارک سلبی بازیکنی تازه وارد به رده بازیکنان بزرگ اسنوکر به شمار می رود
 

 

مارک سلبی اگرچه در میان بزرگان اسنوکر تازه وارد است اما در بازی پول که در میان بازیهای بیلیارد، ساده تر و ابتدایی تر است، سال گذشته قهرمان جهان شد.

مارک سلبی که هنوز 24 سالش نشده در مقابل جان هیگینز 32 ساله قرار می گیرد که نه سال قهرمان جهان شده، از هفده سالگی به جرگه اسنوکربازان حرفه ای وارد شده و در عمر حرفه ای اش پنج بار به امتیاز 147 رسیده که عملاً حداکثر امتیازی است که در یک دست بازی اسنوکر می توان به آن دست یافت.

دور نیمه نهایی

جان هیگینز برای رسیدن به مرحله نهایی از سد استیون مگوایر، رقیب اسکاتلندی اش گذشت و توانست از سی و سه دست بازی در دور نیم نهایی، در هفده دست برنده شود، در حالی که رقیبش هم با اختلاف کمی از او در رقابتی تنگاتنگ، در پانزده دست بازی برنده شده بود.

او علاوه بر پیروزی بر رقیبش استیون مگوایر، چیزی نمانده بود جایزه ای 157 هزار پوندی را نصیب خود سازد، هیگینز کافی بود پس از آنکه سیزده توپ سرخ و دوازده بار توپ سیاه را روانه پاکت کرد، یک بار دیگر هم توپ سیاه را به پاکت بفرستد تا به حد نصاب لازم برای بردن این جایزه برسد.

اثر دیگری که جان هیگینز در دور نیم نهایی از خود بر جای گذاشت این بود که برای هزارمین بار در تاریخ سی ساله تالاری که مسابقات اسنوکر در آن جریان دارد، امتیازات خود را در یک دست از بازیها (دست بیست و نهم از دور نیمه نهایی) از صد امتیاز گذراند.

بازیهای قهرمانی اسنوکر جهان با پشتیبانی سایت اینترنتی 888 دات کام برگزار می شود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.