استقبال ایران از پیشنهاد سوئیس برای ادامه مذاکرات

استقبال ایران از پیشنهاد سوئیس برای ادامه مذاکرات هسته ای

وزیر امور خارجه ایران از پیشنهاد سوئیس برای ادامه مذاکرات درباره برنامه هسته ای تهران استقبال کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری انتخاب، منوچهر متکی در حاشیه کنفرانس بین المللی که سوم و چهارم مه با هدف یافتن راههایی برای پایان دادن به ناارامی های عراق برگزار شد با نماینده سوئیس دیدار کرد.
 
به نوشته رویترز و بنا به گفته دیپلمات های غربی ، این پیشنهاد از جمله محورهای مورد بحث در نشست بیست و پنجم و بیست و ششم اوریل میان علی لاریجانی مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران و خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ترکیه بوده است.

این دیپلمات ها افزودند طرح پیشنهادی سوئیس شامل تعلیق همزمان غنی سازی اورانیوم در ایران و تحریم های سازمان ملل متحد می شود تا به این ترتیب ایران و شش قدرت جهان ( پنج عضو دائم شورای امنیت به علاوه المان ) بتوانند مذاکرات را اغاز کنند.

اما انها تاکید کردند لاریجانی به صراحت به سولانا گفته است که ایران قصد ندارد برنامه غنی سازی را به طور کامل به حال تعلیق دراورد.

به هر شکل تهران تایمز بدون ذکر نقل قول های مستقیم در ادامه افزود متکی از پیشنهاد سوئیس برای ادامه مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران استقبال کرد.

مقامات ایران هنوز در این باره اظهار نظر نکرده اند.

مذاکرات سولانا و لاریجانی قرار است اواخر ماه مه برگزار شود اما زمان و مکان برگزاری این نشست هنوز اعلام نشده است.

یک دیپلمات این هفته گفت ایران اعلام کرده است پیشنهاد سوئیس را بررسی می کند اما قبل و بعد یا طی مذاکره ، با تعلیق کامل موافقت نخواهد کرد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.