هنرپیشگانی که مرگ تبلیغ می کنند

هنرپیشگانی که مرگ تبلیغ می کنند

شرکت بزرگ سیگارسازی بریتیش امریکن توباکو انگلیس، برنامه ویژه ای برای جلب جوانان و نوجوانان به استفاده از دخانیات در دستور کار خود قرار داده است. سیگار

به گزارش ایسکانیوز، بریتیش امریکن توباکو (با نام اختصاری بتBAT)، دومین شرکت بزرگ تولیدکننده سیگار در جهان است که سالانه 850 میلیارد نخ سیگار در بیش از 190 کشور جهان می فروشد و سال گذشته 6/2 میلیارد دلار سوددهی داشته است.

سیگار تولیدی این شرکت چنان مضر است که با اینکه تنها 15 درصد از بازار جهانی سیگار را در دست دارد، باید سالانه 750هزار نفر بر شمار مشتریان خود بیفزاید تا جانشین کسانی شوند که به خاطر مصرف سیگارهای این شرکت جان باخته اند .

از آنجا که 80 درصد از افراد سیگاری، از خردسالی با سیگار کشیدن آشنا می شوند، این شرکت رویکرد جدیدی برای جلب مشتری از میان نوجوانان و جوانان در پیش گرفته است .

«بت» در پایگاه اینترنتی اش اعلام کرده تنها مشتریان خود را از جمع افراد بالای 18سال انتخاب می کند اما مرکز اقدام برای سیگار و بهداشت، اعلام کرد این شرکت که بیش از 30 سال پیش متعهد شده بود به گونه ای محصول خود را تبلیغ نکند که باعث جلب نظر افراد جوان از طریق رویایی جلوه دادن مصرف سیگار شود ، تعهد خود را زیر پا گذاشته است . از جمله ترفندهای فروش این شرکت، بهره گرفتن از واژه ها و عبارتهای جالب و استفاده از هنرپیشگان و شخصیتهای محبوب جوانان در تابلوها یا تصویرهای تبلیغی خود است .

همچنین این شرکت برای رواج سیگارهای خود در کشورهای فیلیپین و ویتنام، از فروشندگان جوان با نام سفیر، بهره می گیرد. گزارش ایسکانیوز می افزاید: سیگار اصلی ترین عامل قابل پیشگیری مرگ انسانها است که شمار قربانیان آن هر سال افزایش می یابد. چنانچه اقدامی در این راه صورت نگیرد، تا سال 2020شمار قربانیان سالیانه سیگار در سطح جهان به 10میلیون نفر خواهد رسید و یک شرکت انگلیسی در صدر عوامل کشتار مردم کشورهای در حال توسعه در همین زمینه خواهد بود.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.